מומחה בית משפט - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 20:49, 19 ביולי 2014

  שלום יש לי בדיקה בימים הקרובים אצל מומחה מטעם בית המשפט האם אתה ממליץ להביא מכתב חדש מרופא על מה אני מתלונן היום או זה לא עוזר האם אתה ממליץ להביא מכתב מרופא שאני מטופל אצלו או לגשת לרופא אחר להביא מכתב מרופא שני מה המלצות שלך תודה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  09:27, 20 ביולי 2014

  כאשר מונה המומחה מטעם ביהמ"ש, שלחו לו עורכי הדין של שני הצדדים את כל החומר הרפואי הרלוונטי (וגם זה שלא רלוונטי) שלך, ואם לא מדובר בתאונת דרכים, אז גם כל צד שלח את חוות דעת המומחה מטעמו.
  קיים הבדל בין מומחה שממונה מכוח תקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים לבין מומחה רגיל (למשל בתביעת נזיקין) - בעוד שלמומחה הרגיל מותר להעביר כל מסמך, כולל חוות דעת, מסמכי ביטוח לאומי וכיוצ"ב, למומחה שממונה בקשר לתאונת דרכים מותר להמציא רק מסמכים שאינם חוות דעת.
  לא כתבת האם מדובר בת.ד או לא -ככל שמדובר בת.ד, הייתי נזהר ומתייעץ עם עורך הדין לפני שאני מראה למומחה מסמך שהוכן במיוחד לקראת הבדיקה שלו (בין אם של רופא מטפל או רופא חדש) - חשיפתו של המומחה למסמך כנ"ל יכולה להוביל לפסילתו.
  אם מדובר בתאונה שאיננה תאונת דרכים, ממילא נשלחה למומחה חוות דעת מומחה מטעמך, שאמורה להכיל את כל הפרטים הרלוונטים. אם יש התפתחות חדשה כלשהי, מאז בדיקתך ע"י המומחה מטעמך, הייתי ממליץ לקבל מכתב עדכני מרופא מטפל.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.