אשם תורם - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • אליאס

  נשלח ע"יאליאס 20:57, 22 בינואר 2015

  שלום קבע השופט בהצעה שלו שיש להטיל עלי 15 אשם תורם .תיאור התאונה ( בן אדם מנוסה 15 שנה בעבודה שלו עלה על סולם לעמוד ,והעמוד התרסק ונפל לא הסולם אלא כל העמוד ואני נפלתי . זה הצעת השופט שיש להטיל עלי 15 אשם תורם ואני מרגיש שאני קורבן להחלטה מה אתה אומר לגבי זה האם זה מאוזן ומה נתן לעשות האם אני באמת אשם ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו״ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  15:15, 23 בינואר 2015

  אשם תורם בשיעור 15 אחוז, לעובד בנסיבות שאתה מתאר, אכן נשמע גבוה, אך יש לבחון את הצעת הפשרה של בית המשפט על כל רכיביה- אם הפיצוי הסופי המוצע, אחרי ניכוי אשם תורם הוא סביר, אין חשיבות לאופן החישוב בו הגיע השופט לתוצאה. אם התוצאה הסופית נמוכה מדי ( ועורך הדין המייצג אמור לדעת הכי טוב עד כמה ההצעה סבירה או לא), אפשר לסרב להצעת הפשרה ולנהל את המשפט עד תום. ייתכן שלאחר שמיעת ראיות ישתכנע השופט כי האשם התורם במקרה זה קטן יותר מ15%.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.