פציעה בכתף - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 11:57, 13 בנובמבר 2012

  שלום לפני 5 שנים הבת שלי נפצעה בכתף באורח קשה כשהיא היתה בת 18.5 ועד היום יש לה בליטה בעצם הבריח בגלל הפציעה. נסיבות הפציעה לא מחמיאות (הייתה שיכורה ונפלה). בזמנו לא הגשנו תביעה ובקשה לפיצויים. האם למרות שעברו מס' שנים מאז הפציעה היא יכולה להיות זכאית לפיצויים מביטוח לאומי?

  השב
 • 17:57, 13 בנובמבר 2012

  רותי שלום,
  אני מבין שהתאונה לא היתה קשורה בעבודה. אם כך, כדי לקבל גמלאות מהבטוח לאומי היא צריכה לעבור סף נכות מאד גבוה, לדעתי אם כל שנותר היא בליטה בכתף זה לא יספיק.לעומת זאת אם יש לה בעיות משמעותיות אחרות שלא מהתאונה יתכן וצירופן לבעיה שנותרה מהתאונה יעביר אותה את סף הנכות המזכה. אם התאונה היתה קשורה בעבודה אז מדובר בענין שונה לחלוטיןואם כך הוא נא הודיעיני עובדה זו. אני גם מבין שהתאונה ארעה באשמתה המלאה ואין את מי לתבוע בתביעת רשלנות.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.