תאונה - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • יעד

  נשלח ע"ייעד 23:35, 28 בספטמבר 2013

  שלום שמעתי שקובעית את הפיצוי לפי כמה דברים מהם את השכר אבל אם אני בן 23 ללא עבר תעסוקתי איך עושים חישוב ?????? מדובר בתאונות נגד חברת ביטוח לאחר נפילה בשטח ציבורי המומחה קבע 10 אחוז כמה פחות או יותר תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  08:52, 13 באוקטובר 2013

  שלום רב,
  חישוב הפיצויים הוא עניין מורכב ותלוי במספר רב של משתנים.
  לשאלתך, בקשר להפסדי השתכרות, מקובל לקחת במקרים דומים של נפגעים צעירים (ובהנחה שאין נתונים מיוחדים על פוטנציאל השתכרות גבוה במיוחד או נמוך במיוחד) שכר ממוצע במשק או קרוב לכך, ולערוך את החישוב לעתיד עד גיל היציאה לפנסיה (67). החישוב, באופן עקרוני הינו מכפלת השכר הממוצע במשק באחוזי הנכות ובמקדם הגיל (במקרה שלך המקדם הוא 292 בערך).
  סכום הפשרה הסופי כולל גם התייחסות לשאלת החבות בתיק (למשל אשם תורם של הנפגע, או העדר אחריות לכאורה של הנתבעת).
  מאחר וכל הפרטים בקשר לאופן התרחשות התאונה אינם בפניי, לא אוכל לנקוב כך סתם בסכום פיצוי - בשלב זה של התביעה עורך הדין המייצג אותך כבר יכול להעריך באופן גס את סה"כ הפיצוי בתיק, וכדאי לך לפנות אליו בקשר לכך .

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.