• אריאל

  נשלח ע"יאריאל 15:41, 7 בנובמבר 2013

  שלום אני נפגעתי בעבודה לפני 3 שנים ועד היום ממתין לפסק דין העורך דין שלי זלזל בתיק אני בן אדם ללא הכנסות (פטרו אותי ) שמעתי שאפשר לתבוע גם על נזק נפשי איך עושים את זה כי כל המשפחה שלי מאז התאונה עד היום השפיע עלינו הרבה נפשית האם יש מקום לעשות משהו תודות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  11:42, 11 בנובמבר 2013

  שלום אריאל,
  חסרים פרטים רבים כדי שאוכל להשיב על שאלתך. באופן עקרוני אם לא תבעת בתביעתך על נזק נפשי שנגרם לך, ויינתן פסק דין שלא עוסק בעניין זה (אלא בכל הנזקים האחרים שנגרמו לך, למשל נזק אורתופדי) , תהייה מנוע (מבחינה משפטית) מלהעלות טענה זו בעתיד.
  אמליץ לך לפנות לעורך הדין שייצג אותך במשפט, להסב את תשומת ליבו לנזק הנפשי שנגרם לך, ולהתייעץ עימו מה אפשר לעשות.
  באופן עקרוני, כדי להוכיח נזק נפשי בתביעה על פי פקודת הנזיקין יש צורך בחוות דעת של מומחה רפואי מטעמך בתחום הנפשי שייקבע נזק כנ"ל, וקשר סיבתי בינו לבין התאונה בה נפגעת.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.