האם צריך להחזיר כסף שקיבלנו? - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • משה ודני

  נשלח ע"ימשה ודני 17:34, 29 ביולי 2012

  בתחילת ינואר השנה אבא שלנו נפגע מאוד קשה בתאונת אופנוע – הוא עמד בשולים של הכביש ומשאית סטתה ופגעה באופנוע שלו. הוא משותק בכל 4 גפים, וסובל גם מפגיעת ראש קשה. עד עכשיו לא היה לנו ראש להתעסק בכל העניינים המשפטיים וגם חברת הביטוח שילמה את כל ההוצאות שהיו עד עכשיו. נראה שהמצב לא הולך להשתפר באופן דרמטי והוא יישאר עם שיתוק מלא. גם מבחינה שכלית, הוא לא כמו שהיה פעם, בקושי מדבר ורוב הזמן נראה שלא מבין מה אנחנו רוצים ממנו. רציתי לדעת האם נצטרך בסוף המשפט להחזיר את הכסף שקיבלנו עד עכשיו מחברת הביטוח (משהו כמו 150,000 ₪) או שזה בנוסף למה שנקבל במשפט? עורך הדין שלנו הוא קרוב משפחה רחוק, שלא עוסק בכלל בפיצויים ותביעות, ואני חושש שהוא יתפשר בקלות מדי עם חברת הביטוח, ובכלל שהוא לא מבין. יש אפשרות להחליף עורך דין באמצע, או שזה ייראה לא מקצועי לחברת הביטוח וייפגע בנו?

  השב
 • 09:50, 30 ביולי 2012

  משה ודני שלום – ראשית חשוב שאביכם ייוצג ע"י עו"ד מומחה בתחום פיצויים עבור נזקי גוף. לפי תאורכם מדובר בנזק רציני מאוד המחייב טיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר .
  אביכם זכאי לפיצויים בעניינים רבים : הפסד השתכרות (עבד?) עזרה וסיעוד בטיפול אישי, ניידות (רכב ואן), דיור, טיפולים רפואיים, אביזרים, כאב וסבל ועוד. בהחלט אפשר להחליף עורך דין ורצוי שתעשו זאת במקרה זה. אעיר שלפי תאורכם את מצב אביכם הוא זקוק לאפוטרופוס שינהל את ענייניו, כולל משפט הפיצויים והתביעות לביטוח לאומי וכל זכות אחרת שיש לו (כגון פוליסות אובדן כושר עבודה, פוליסת סיעוד, פנסיית נכות). כל סכום ששולם ע"ח הפיצויים, ינוכה מהפיצוי הסופי.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.