קטיעת אצבעות - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • דוד ר.

  נשלח ע"ידוד ר. 14:47, 31 ביולי 2012

  קטיעת אצבעות – לפני חצי שנה נפגעתי בעבודה במפעל, בזמן עבודה עם מסור חשמלי מקולקל – נקטאו לי כל האצבעות ביד ימין. הגשתי תביעה נגד ביטוח לאומי וקבעו לי נכות. המאביד שלי הזהיר אותי ואמר לי שלא כדאי לי להגיש תביעה נגדו, כי ממילא אני מקבל פיצוי מביטוח לאומי, ואני סתם יפסיד בתביעה ואצטרך לשלם לו הוצאות. אמרתי לו כמה פעמים לפני התאונה שהמסור הזה לא בסדר והוא כל פעם התעלם ממני ואמר לי תמשיך לעבוד בשקט. זה נכון שאין טעם לתבוע אותו?

  השב
 • 15:27, 31 ביולי 2012

  דוד שלום,
  מפנייתך לא ברור איך ארעה התאונה ומה פירוש מסור מקולקל. אם המסור היה מקולקל או לא היה לו מגן או לא קיבלת הדרכה כיצד לעבוד בו – יש לך עילת תביעה נגד מעבידך. אני מניח ומקווה שלמעבידך הייתה בעת התאונה פוליסה לביטוח חבות מעבידים ואז תביעתך תתנהל למעשה מול חברת הביטוח ולא מול המעביד. לפי תיאורך, נפגעת פגיעה חמורה וקשה ואתה זכאי לכאורה לפיצוי גבוה יותר מהסכומים המשולמים לך ע"י הביטוח הלאומי (שינוכו מהפיצוי שתקבל). לסיכום, בהחלט יש טעם שתגיש תביעה נגד המעביד. רצוי שתברר איזו חברת ביטוח ביטחה אותו בביטוח חבות מעבידים ותגיש התביעה גם נגדה.

  תגובה
 • 15:36, 31 ביולי 2012

  תודה על התשובה המהירה. אני ינסה לברר איזה חברת ביטוח הייתה למעביד, ואז יתבע אותם.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.