open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 6 ביוני 2014

      תאונת עבודה

      שלום רב עו"ד עידו אמגור ברצוני לשאול אותך כאחד מוותיקי עו"ד בתחום הנזיקין שאלה שמתבססת על נסיונך
      תיקי מתנהל בבית משפט מחוזי בפתח תקווה השופט נתן הצעת פשרה בתיק שלי לפני 10 חודשים במשך השנה הזאת עו"ד מטעמי ומטעם הצדדים הגיעו להסכמה על סכום הפיצוי לפני חצי שנה כבר אך יש בעיה בעניין החלוקה בינהם יש צד שלא מסכים איתם על החלוקה ושאר הצדדים מסכימים
      היו קדמי משפט נוספים בהם השופט רצה לדעת מה קורה עם ההסכמה והצדדים טענו שהם מחכים להסכמה של גישור מאחד מהצדדים ושהמבטחת מטעמו טרם נתנה אישור לגישור השופט נתן פרק זמן נוסף לדעת מה קורה עם זה לא ניתנה תשובה והוא הציע לפסוק על פי סעיף 79 א או להמשיך להגשת תצהירים במהלך התקופה להגשת תצהירים עוד לפני שהוגשו הצד שעד היום לא היה לו תשובה לגבי הגישור קיבל הסכמה והודיע לבית המשפט כי הוסכם על פנייה להליך של גישור וכי עוד 45 יודיעו על התקדמות הליך הגישור בינם לבין עצמם
      א. האם הזמן עד עכשיו שעבר 10 חודשים זה זמן סביר שעדיין אין תשובה להצעת בית המשפט?
      ב. האם יש סיכוי טוב להצלחת הליך גישור כזה כאשר הצדדים פנו מיוזמתם למרות שכבר 7 חודשים הם לא הגיעו להסכמה בינהם בגלל צד אחד שעד עכשיו עשה בעיה ?
      ג. האם הם יש סיכוי שיקבעו ישיבת הגישור הראשונה בכוונה לקראת סוף ה45 יום ואז יבקשו פרק זמן נוסף מבית המשפט על מנת למשוך זמן או שאין לצדדים אינטרס למשיכת זמן במידה והם מעוניינים באמת בהליך גישור?
      ד. במידה ועו"ד הגיעו להסכמה בגישור האם קל להם בפרק זמן זה לקבל אישור על הסכום מידי המבטחת או שגם פה המבטחת משהה תשובתה אליהם? תודה רבה על עזרתך ועל המענה

      6 ביוני 2014
     • מנהל הפורום עו"ד עידו אמגור 6 ביוני 2014

      תאונת עבודה

      אנסה להשיב בקצרה לשאלתך המפורטת:
      א. פרק זמן של 10 חודשים להליכי פשרה וגישור, בתיק שעל פניו יש בו פגיעה רצינית (התביעה הוגשה לביהמ"ש המחוזי, כלומר עורך הדין שלך העריך את נזקיך ביותר מ2.5 מליון ש"ח) הוא בהחלט סביר.
      ב. תמיד יש סיכוי להצליח בהליכי גישור. ההנחה היא שאם הצדדים לא היו מעוניינים להגיע לפשרה לא היו פונים להליך זה, שהרי מדובר בהליך וולנטרי.
      ג. מנסיון, כשמדובר בתיק רב צדדים, קשה לתאם מועדים קרובים, ולכן בהחלט הגיוני שהמגשר יעביר לצדדים רשימת תאריכים, והמועד המוסכם הקרוב ביותר יהיה בעוד חודש או יותר. אין סיבה להניח שהצדדים מעוניינים למשוך את ההליך סתם כדי למשוך אותו.
      ד. בהנחה שעורכי הדין הגיעו להסכמה בהליך הגישור, על פי רוב עליהם לפנות למבטחת אותה הם מייצגים ולקבל עמדתה. כאשר מדובר בסכומים נכבדים, דורש העניין על פי רוב אישורים שונים בחברות הביטוח (ראש צוות/ראש מדור/ראש מחלקה). אישורים כאלה יכולים לקחת הרבה זמן. אין סיבה להניח שמנסים להשהות את התשובה בכוונה - לרוב עורכי הדין המטפלים בתיקים בחברות הביטוח עמוסים מאוד, וכבר נתקלתי במקרים בהם עורך הדין המטפל בתיק בחברת הביטוח התפנה להתייחס לפניה שהועברה אליו בעניין פשרה רק אחרי חודש ואף יותר.
      שיהיה בהצלחה.

      6 ביוני 2014
      • 7 ביוני 2014

       תאונת עבודה

       תודה על המענה כיוון שעורך הדין שלי לא חלק מהליך הגישור כי הליך הגישור הוא רק לחלוקה בינהם נניח שהם הגיעו להסכמה על החלוקה בקישור אך מחכים לתשובת חברתבהביטוח אם החלוקה מקובלת בעיניו האם במצב זה המגשר או אחד מעו"ד של הנתבעות מודיע לעורך הדין מטעמי שיש הסכמה על החלוקה אך ממתינים לתשובה מחברת הביטוח או שעד שאין את ההסדר שעליו אני צריך לחתום הם לא מודיעים על כלום?

       7 ביוני 2014
       • מנהל הפורום עו"ד עידו אמגור 8 ביוני 2014

        תאונת עבודה

        אין תשובה חד משמעית לשאלה זו - הפתרון הפשוט הוא שעורך הדין שלך יפנה לאחד הצדדים, או למגשר ויתעניין מה קורה בגישור. בשלב הסופי, כאשר תהייה הסכמה מצד חברת הביטוח, או שלא תהייה הסכמה, יודיעו בוודאות לעורך הדין שלך האם הליך הגישור הצליח או נכשל.

        8 ביוני 2014
        • 8 ביוני 2014

         תאונת עבודה

         אז מה הכוונה שהסכום מוסכם ויש רק שאלת חלוקה כשהסכום מוסכם זה אומר שהצדדים הסכימו בלי לשאול את חברות הביטוח ? או שחברות הביטוח אישרו את הסכום הכללי שנראה להם אך כשתהיה חלוקה יתנו את דעתם?

         8 ביוני 2014
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form