צמדת מדד - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יוליה

  נשלח ע"ייוליה 15:15, 3 ביולי 2013

  בתקנון העזיבה מופיע מפורשות שיש להצמיד את הפנסיה למדד שנת כספים קודמת לשנת העזיבה. ניתן על כך גם פס"ד משפטי. הקיבוץ מסרב ונתן הצמדה מתאריך העזיבה בלבד. גם התקם מתנער. יש למי לפנות?

  השב
 • 22:55, 4 ביולי 2013

  שלום!
  עמדתן האחידה של האגודה ושל התנועה מרמזת על כך, כי הנחות-היסוד אשר בראש השאלה מצריכות הבהרה, ואולי גם השלמה, במסגרת בחינה עצמית מתבקשת – טרם פנייה נוספת כלשהי. יתכן כי גם להן לא ברור מהו "מדד שנה קודמת", כאשר המדדים המתפרסמים הינם חודשיים; כך גם הצורך בהבהרה לגבי פסק-הדין, הנזכר סתמית בשאלה : באיזו דרגת שיפוט ניתן? האם הוגש לגביו ערעור תלוי ועומד? מה משמעות הפסק, והאם ניתן להסתמך עליו גם כאן? ובכלל: האם לא ניתן שום הסבר או נימוק לסירוב ול"התנערות", הנזכרים בשאלה?! אם לאו – יש מקום לדרוש זאת; אם כן – יש להגיב עניינית, או לפחות להציג תמונה מלאה במסגרת השאלה.
  מוצעת, אפוא, בדיקה עצמית, לקראת הכנת פנייה חוזרת בכתב, לשתי ה"כתובות". לגבי התנועה הקיבוצית, תיתכן פנייה לגורם נוסף בתנועה, המתאים לטיפול בנושא. פנייה אחרת מצריכה סיוע של עו"ד - לפחות בייעוץ ובהדרכה ש"מאחורי הקלעים", תוך בחינת מכלול העובדות והנתונים; סיוע של עו"ד רצוי כאן בכל מקרה, ככל ששווי העניין שבמחלוקת יצדיק זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.