התפטרות של חבר ועד וחזרה מהתפטרות - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • חנוך

  נשלח ע"יחנוך 22:42, 3 בספטמבר 2013

  חבר ועד אגודה במושב נבחר ובישיבת הועד הראשונה הודיע על התפטרותו.למחרת שלך מכתב התפטרות(במייל) למזכירות האגודה. יום לאחר מכן הודיע טלפונית ליו"ר הועד כי הוא חוזר בו מהתפטרותו.השאלה היא האם קיימת חובה להודיע בכתב על החזרה מההתפטרות או שמספיקה הודעה בעל פה.תודה חנוך

  השב
 • 16:45, 4 בספטמבר 2013

  שלום רב ושנה טובה!
  הודעת חבר ועד-ההנהלה על התפטרותו חייבת תיעוד בכתב – בין במסמך שנחתם על-ידיו ובין ברישום הודעתו בפרטיכל ישיבת-הועד. לחזרה מהודעת-התפטרות מתועדת, יש צורך בהודעה מתאימה – מתועדת גם היא.
  כאמור בשאלה שהוצגה, שיגר המתפטר הודעה במייל, לאחר ישיבת-הוועד; מכאן עולה ספק, אם נרשמה הודעת-ההתפטרות בפרטיכל אותה ישיבה, ואם לא שילב בהודעתו שם הסתייגות או התנייה.
  מכל מקום, צפוי כי המציאות הקרובה תיצור ואף תכתיב את הפתרון המעשי לשאלה שנתעוררה: בפרטיכל ישיבתו הבאה של ועד-ההנהלה, ניתן לשלב הודעה עדכנית מתאימה, ובהעדרו מהישיבה של המתפטר שחזר בו – גם לצרף כנספח את הודעתו האחרונה בנושא.

  ככלל, תיעוד בכתב נועד לצורכי הסדר הטוב והנוהל התקין, ולא פחות מכך – להוכחת רצינות ההודעה.
  על כן, מצופה מכל חבר-ועד החוזר בו מהתפטרותו מבעוד מועד – כי יכבד את תפקידו-כהונתו, ואת המסגרת הארגונית אליה הציג את מועמדותו, וידאג להגיש הודעה מסודרת על חזרתו מהתפטרות; בכך גם יחסום פתח לטענות מצד ברי-פלוגתא אפשריים, העלולים להיתפס להודעת-ההתפטרות כצעד מחייב, באין כנגדה הודעה מנטרלת תואמת.

  תגובה
 • 00:09, 3 בדצמבר 2013

  שם תוכן הודעה:תוך כמה זמן יכול לחזור בו?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.