הנחת נכה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • גדרון משה

  נשלח ע"יגדרון משה 09:08, 18 בפברואר 2014

  שלום רב אני חבר בישוב קהילתי ואני נכה עם % 75 אי כושר ובשנים קודמות קיבלתי הנחה של % 75 אחוז על מיסי ישוב בגלל נכותי וזה כרוך בהגשת בקשה כל שנה . אני מקבל מהמועצה האזורית הנחה של % 80 בארנונה ללא צורך להגיש בקשה כל שנה. השנה ניתנה לי הנחה של % 65 על ידי וועד הישוב בניגוד למה שקיבלתי בשנים עברו מאז שנהיתי נכה כאמור ויש לי מס' שאלות. 1. לגבי הזכות שלי לקבלת הנחה במיסי הישוב ההנחה ניתנה רק לגבי המיסים בלבד ולגבי תשלומים נוספים שיש בתלוש אין הנחה כלשהיא (לדוגמה : שמירה, אמנה, ועוד תשלומים שמהווים כ %50 מסה"כ המיסים) האם ההנחה לא צריכה להינתן לסה"כ התשלומים בתלוש החודשי. 2. האם יכולים לשנות שרירותית את אחוז ההנחה שאני מקבל במשך שנים מ % 75 ל % 65. בתודה מראש משה גדרון

  השב
 • 19:33, 20 בפברואר 2014

  שלום רב!
  על-פי הוראות-דין מיוחדות, הנוגעות לתשלומי ארנונה לרשות המקומית – נקבעים שיעורי הנחה שונים לזכאים מוגדרים, וכאמור – לגבי תשלומי-ארנונה. כתשלום-חובה בעל אופי כללי, המיועד לניהול הרשות ולפעולתה במכלול, נבדלת הארנונה הכללית מתשלומי-חובה למימון מטלות מוגדרות ( לרבות היטלים ואגרות ).
  אם יש צורך במימון פעולה מוגדרת, כגון תיגבור-אבטחה ביישוב – יש צורך לגבות את ההשתתפות במימון מכלל הנהנים; ובהעדר חובה שבדין או צידוק ענייני מתאים – מכל משתתף כחלקו היחסי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.