אסיפת חברים - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"י ארז 08:02, 19 באפריל 2014

  שלום האם כאשר יש פרסום סדר יום לקראת אסיפת חברים בקיבוץ ולאחד או יותר מהסעיפים מוזמן גורם חיצוני יש לציין זאת בסדר היום שפורסם לחברים ?

  השב
 • 23:45, 19 באפריל 2014

  שלום רב!
  ככלל, די בכך, כי בהזמנה לאסיפה כללית יצויין ( בהגדרה ברורה ) נושא מיועד לדיון, ואין חובה לפרט ולהוסיף את שיתופו המיועד של גורם חיצוני. הצגת הנושא אמורה להספיק, לרוב, כדי שכל חבר יוכל לשקול את עניינו בהשתתפות באותה אסיפה, לרבות לשם הצגת שאלות במהלך הדיון.

  עם זאת, יתכנו מקרים מיוחדים, בהם השתתפות של גורם חיצוני בדיון בנושא - לא רק שאיננה דבר המובן מאליו, אלא שהיא בעלת משקל משמעותי בשיקולי חברים לשאלת עצם הופעתם לאסיפה. במקרה מיוחד כזה אמור גם ועד-ההנהלה ( או בשמו המקובל בקיבוץ – המזכירות ) לעמוד על משמעות השתתפותו של הגורם החיצוני המוזמן, ואזי חובתו היא לתת לכך ביטוי בהזמנה ( לפחות בהערת סוגריים בצד פירוט הנושא בהזמנה לחברים ). בכך גם יימנע פתח לתמיהות ולטענות מצד חברים, ועמן סימני-שאלה לגבי תוקפה המחייב של ההחלטה ( לכאורה – ה"החלטה" ) בנושא; אך כאמור: כל מקרה – לפי נסיבותיו.

  תגובה
 • 09:50, 20 באפריל 2014

  שלום
  תודה לך על התשובות המפורטות והמהירות שלך
  חג שמח

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.