מיסי אגודה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • חנן

  נשלח ע"יחנן 10:25, 4 במאי 2014

  שלום רב, התקבלנו לאגודה שיתופית אחרי תהליך ארוך אך מזורז. וברגע שעברנו את הצבעת החברים קיבלנו חיוב למיסי האגודה. אנחנו חלק משלב ב' במקום אך אין אפילו מגרשים מפותחים כרגע ואין אפשרות לקנות שום קניין ביישוב. האם זה חוקי לחייב את כל חברי שלב ב' לשלם מיסים (לא קטנים) ליישוב שאין שאנחנו לא גרים בו (אין אפשרות) ואין לנו קניין. תודה.

  השב
 • 21:22, 5 במאי 2014

  שלום רב!
  מי שהתיישבותו ביישוב שיתופי כרוכה בחברות באגודה השיתופית, אמור ליהנות משירותי האגודה גם בשלב החשוב של הכנת תשתיות למטרת הבנייה וההשתכנות. אין לשכוח, כי גם לפני תחילת ההקמה של מבני-המגורים נוצרו לחברים זכויות לגבי מגרשי-הבנייה, וזכויות אלה הינן נכס רב-ערך; גם מגרש ריק הינו נכס ביישוב, והאגודה אמורה להשקיע מצדה לא מעט, בעבור החברים החדשים - בפעולות ארגוניות לקראת ההשתכנות ובמסגרתה, לרבות בהסדרת תכנון ופיתוח, כולל תשתיות.
  עם זאת, יש מקום וצורך, במקרה כגון זה, כי האגודה תמסור לחבריה החדשים מידע כללי, יחד עם פירוט של פעולות קיימות ומתוכננות מצדה, ככל שהן עומדות בבסיס חיובי-המסים המופנים כלפיהם לתשלום. אם יש מקום להשגות מצד חברים לגבי הפרטים שמסרה האגודה, ו/או לגבי היחס בין בסיסי החיוב לבין שיעורי-החיוב בדרישות האגודה – מוטב כי יישמעו ע"י הנהלת-האגודה, תוך מתן מענה בהתאם, או תוך שילוב הפחתות או הקלות, לפי תוצאות בדיקה חוזרת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.