תעודת יושר מהמשטרה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • דנית

  נשלח ע"ידנית 21:56, 11 במאי 2014

  סליחה שלא הבנתי. האם מותר לאגודה לבקש משוכר לשנה תעודת יושר מהמשטרה ? שאלתי עורך דין והוא אמר שזו עבירה על החוק לבקש תעודת יושר ומה אתה חושב?

  השב
 • 21:15, 12 במאי 2014

  שלום רב!
  השאלה הנוכחית, הנוספת, מיותרת מטעם כפול:
  א. כפי שצוין במפורש בשאלה הקודמת לגבי מקרה זה – ממילא כבר הומצאה לאגודה "תעודת יושר" ( היינו: אישור משטרתי על העדר רישום פלילי ).
  ב. השאלה הנוכחית כבר נענתה אתמול באתר זה, ב"פורום הרחבת ישובים", ע"י עורך-הדין, מנהל-הפורום שם.

  מומלץ שוב, להסתייע בעו"ד במקרה של מכירה או השכרה ביישוב שיתופי, ורצוי – בעו"ד המתמצא/ת בתחום, כדי לייעץ ואף לפעול גם מול כל צעד מכביד מצד האגודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.