חשוב מאוד האם יש יחסי עובד מעביד? - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 00:28, 28 במאי 2014

  ברצוני לברר האם גזבריתבאגודה שיתופית שקיבלה מהמושב הפרשה לקופת מל והוצאות רכב ופוטרה מתפקידה לאחר עבודה ארוכת טווח זכאית לפיצויי פיטורים האם מתקיימים יחסי עובד מעביד? תודה מראש

  השב
 • 21:58, 28 במאי 2014

  שלום רב!
  השאלה מתאימה לפורום "דיני עבודה", או ישירות לעו"ד העוסק/ת בתחום ( לבירור נסיבות המקרה והצדדים, ולבדיקת קיום זכויות נוספות לגבי תקופת-ההעסקה וכן בהקשר להפסקתה ).
  כללית: תפקיד "גזבר/ית" באגודה שיתופית משתלב במערכת הארגונית של האגודה, וכבר בכך נוצר בסיס להכרה משפטית בקיום יחסי-עבודה בינה לבין המועסק/ת בתפקיד; קל-וחומר, אם לכך מתווספים גם מאפיינים אחרים, כגון הפרשות לקופת-גמל והחזרי הוצאות.

  מבחינת אגודה שיתופית כמעסיקה – מומלצת התייעצות עם עו"ד, לפני צעדים להפסקת ההתקשרות, במיוחד מול מועסקת בתקופה רבת-שנים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.