מזכיר המושב שענה לביהמ"ש - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 15:53, 20 ביוני 2014

  שלום ,לפני שלושה חודשים,ביה"מש כיתב את ממ"י,הסוכנות והאגודה בקשר לעמדתם לגבי בת ממשיכה.האגודה במושב[הוועד ובמיוחד העומד בראשה]ניסו לעכב הליכים ולא ענו,כדי לטרפד את המינוי.[יש לו קשר עם אח אחר הרוצה במינוי].לאחר שפניתי ליועץ המשפטי של המושב,מזכיר הישוב הוציא הודעה מטעם היישוב לגבי כך שמה שביה"מש יחליט יהיה מקובל עליהם.רציתי לדעת אם זה מספיק ואם הם לא מנסים לסנדל אותי.אגב חודש אח"כ פוטר המזכיר ע"י הוועד.עדיין לא נערך דיון .תודה.

  השב
 • 07:56, 22 ביוני 2014

  שלום רב!
  כאשר שאלת ההמשכיות במשק המושבי מצויה במחלוקת משפחתית, המתבררת בהליכי משפט – נוהגות אגודות-המושב להימנע מנקיטת עמדה לצד זה או אחר, תוך מתן הודעה בכתב לבית-המשפט, כי האגודה תכבד את פסק-הדין הסופי.
  בעניין זה מופנית תשומת-הלב לחלקה האחרון של תשובת מנהל-הפורום מיום 12/4/2014.

  ניתן לשער, כי במקרה הנוכחי לא היה מזכיר האגודה מעז להוציא הודעה מטעמה לבית-המשפט, ללא בסיס מתאים; חיזוק להשערה זו עולה מהפנייה שקדמה לכך אל היועץ המשפטי של האגודה.
  בהליכי משפט סביב המשכיות במשק במושב, יש להסתייע בעו"ד, ובמקרה זה רצוי לבדוק ולשקול, לפי המסמכים הקשורים לאגודה, לרבות הודעתה לבית-המשפט – האם יש מקום לפניית-הבהרה נוספת אל פרקליט האגודה, ולו להסרת הספק, שהביא לפנייה לפורום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.