בחירות לוועד האגודה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 12:06, 28 באוגוסט 2014

  שלום אשמח לדעת מהן המגבלות וההיתרים במתן יפוי כח לבחירות לוועד האגודה( לא אסיפה כללית אליה מתייחס התקנון) האם בעלי זכות הצבעה שנוסעים לטיול ליכולים ליפות כוחו של בנם להצביע בשמם ( למרות שאינו רשום כבן ממשיך) או האם בעל יכול להצביע בשם רעייתו שבריאותה תקינה ואינה מבוגרת באופן המגביל אותה? ( מיותר לציין כי מבוגרים או בעלי מגבלה פיזית אינם מהווים בעיה) הובאה לידיעתי כי בדבר יפוי כח היתה פסיקה בעבר כי אין דין אסיפה כללית כדין בחירות בנוסף מה סמכות וועדת הקלפי בנושא בהטוויית הדרך תודה עמית

  השב
 • 18:19, 29 באוגוסט 2014

  שלום רב!
  לשאלת הצבעה ע"י שלוח ב"אסיפה כללית" של אגודה, לרבות על-דרך הצבעה-בקלפי – מופנית תשומת-הלב לתשובת מנהל-הפורום מיום 2/7/14 לשאלה מיום 1/7/14, בכותרת "יפוי-כוח באסיפה כללית". יש לעיין היטב גם בתקנון האגודה, לאיתור הוראות בנושא, אם ישנן.
  לעניין תפקידיה וסמכויותיה של "ועדת-קלפי" בהליך בחירות באגודה – מופנית תשומת-הלב לפרק "בחירות" ( תקנה 40 ואילך ) ב"תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה )". נוסח מלא ומעודכן של התקנות חייב להיות במזכירות האגודה לעיון חברים, יחד עם תקנון-האגודה, "פקודת האגודות השיתופיות" ותקנות אחרות שהותקנו מכוח אותה "פקודה" ( "פקודה" - כינוי לחוק בר-תוקף שנחקק בארץ טרם כינון הכנסת ); חובה זו – לפי סעיף 19 לפקודה הנ"ל.
  בהקשר לתקנה 41 שם – יש לבחון את תקנון-האגודה גם לאיתור הוראות הקשורות לוועדת-קלפי.

  אם צפויות בעיות או מחלוקות בהקשר להצבעה הצפויה בקלפי – אין די בעיון בהוראות הקיימות בתקנון או בתקנות, ומומלץ להזמין לאירוע את היועץ המשפטי של האגודה, ולפחות – להסדיר שיהיה באותן שעות בזמינות טלפונית, לכל מקרה של צורך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.