• 22 בספטמבר 2014

  חבר לא ממושמע !!!

  מה ניתן לעשות עם חבר קיבוץ שמתנהג לא לפי הנורמות ?לדוגמא נכנס דרך הגדר לבריכה בשעות שהבריכה סגורה ולמרות שזומן לשיחה אצל מנהל הקהילה יותר מפעם אחת והוזהר החבר ממשיך בשלו

  22 בספטמבר 2014
 • 25 בספטמבר 2014

  חבר לא ממושמע !!!

  שלום רב ושנה טובה!
  שמירת הסדר הכללי בקיבוץ והתנהגות תואמת של החברים – הינם מעניינם של החברים עצמם ושל הקיבוץ כמסגרת חברתית ותאגידית. שתיקה נמשכת מול התנהגות חריגה של חבר "תורמת" לא רק לשיבוש הסדר הכללי המתחייב, אלא אף מאיימת על נכונותם של אחרים לעמוד בנורמות ההתנהגות של הקהילה ביישוב.
  כל קיבוץ אמור להסתייע בייעוץ משפטי ( אף ע"י עו"ד קבוע ) במקרים המתאימים, ונראה כי המקרה המתואר בשאלה הוא אחד מאלה. יתרה מזו:
  פריצת מסגרת השעות בהן מותר השימוש בבריכה, ופריצת גדר הבריכה השלובה בכך – הינן בגדר הפרה חמורה העולה כדי "הסגת גבול", עם השלכות לכאורה גם במישור הפלילי. כניסה לבריכה בשעה שאין בה מציל, ואף ללא נוכחות קהל-מסייע, יוצרת סיכון מהדרגה החמורה ביותר, עם האחריות העלולה להיות מוטלת גם על הקיבוץ עצמו, בהקשר זה, עקב מחדל של אי-נקיטת כל הנדרש והאפשרי כנגד החבר. כהערת-אגב להבהרה: גם כאשר הסיכון הנוצר מופנה כלפי הפורץ עצמו, אין הדבר יכול לשמש לו צידוק למעשיו – למדינה ולחברה אחריות לשלומם של הכל, ועמה גם הסמכות לחייב בחובות למניעת סיכון-עצמי. במקרה הנוכחי - נקיטת צעדים ע"י הקיבוץ, לפי ייעוץ משפטי, נדרשת באופן נמרץ ומיידי, כבר מטעם זה.

  25 בספטמבר 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?