צו ירושה במשק חקלאי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 05:16, 9 בינואר 2015

  שלום אדוני,התחלתי תביעה להכרתי כבת ממשיכה עוד בחייה של אימי[הייתה חסויה],אבי נפטר,אני עומדת בכל הקריטריונים,אחיי משכו את ההליכים וציפו למותה של אימי,הדבר הובא בפני השופט,אימי לצערי נפטרה ,ללא צוואה,אחיי מתכוונים להוציא צו ירושה בבי"ד רבני.האם צו הירושה שיוציאו יחייב את הסוכנות והאגודה והמינהל? הם זוממים למנות אחד מהם כבן ממשיך,גם לאימי בחייה,לא היו שום זכויות כברת רשות האחים עשו בה ,בי ,ובמשק ככל העולה על רוחם.תודה

  השב
 • 11:43, 9 בינואר 2015

  שלום רב!
  מחלוקת משפחתית לגבי נחלה במושב, במיוחד לאחר פטירת בעלי-הנחלה, כרוכה בשאלות מורכבות, המצריכות סיוע של עו"ד עם בקיאות בתחום המושבי ובדיני הירושה גם יחד. ההוצאה הכספית הנדרשת לכך, מוצדקת גם עקב שווי הנכס שבמחלוקת.
  בהצגת שאלות באתר-אינטרנט אין די במקרה מיוחד ומורכב זה, מה גם שתשובות או הערות, הגלויות לכל באתר פומבי, עלולות לסייע כאן גם... לצד-שכנגד.
  במקרה המתואר - אין תחליף לגיוס עזרה של עו"ד כמוצע, ובהקדם האפשרי.

  תגובה
 • 06:21, 3 במרץ 2015

  שלום רב, בימים אלו סיימנו בהסכמה את ההליך לאחר מות הורינו . במידה ואין הסכמה בין היורשים אכן המצב מורכב ודורש מינו מנהל עזבון.
  אשמח שתפני אליי ישירות במייל

  תגובה
 • 10:55, 5 במרץ 2015

  שלום רב!
  לא ברור הקשר בין השאלה הנוספת לבין קודמתה, מה גם מצד שואל חדש. תמוה גם משפט הסיום, היוצר רושם, לפיו השאלה כולה הוספה כאן בטעות.
  בהערת-אגב: גם אם השלב הראשון של המחלוקת הגיע לפתרון ללא סיוע של עו"ד – הגיעה העת לליווי מקצועי כזה, לפחות בשלב של מינוי מנהל-עזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.