הכנסת אנדים לישוב - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 20:15, 21 ביולי 2015

  האם ישוב שהוא אגודה שיתופית יכול לקבוע לשומר בשער נהלים את מי להכניס לישוב לצורך העניין נוהל הכנסת פועלים לישוב מדובר בישוב ביו"ש

  השב
 • 21:51, 21 ביולי 2015

  שלום רב!
  בעניינים הנוגעים לנושא חיוני כביטחון, המשותף לכלל תושבי היישוב, אין להתעלם מהצדדים המהותיים והמעשיים הכרוכים בשמירתו או הנובעים ממנו, ואשר מכתיבים לעתים צעדים ודרכי-פעולה, בהם חייב אינטרס הפרט לסגת בפני האינטרס הכללי.
  כאשר נוהלים של בדיקה ובקרה בשער-היישוב הינם על-פי הוראות, הנחיות או המלצות של גורם ביטחוני מוסמך – יש לכבדם כראוי; אך בד-בבד – על מבצעי הבדיקה והבקרה לנהוג כראוי, גם הם, מבלי לחרוג לצעדים שרירותיים או פוגעים שלא לצורך.
  הנושא החשוב אמור להיות מוסדר למען ביטחונם של התושבים ושל באי-המקום, בשילוב התחשבות ראויה - בכבודם של כל העוברים בכניסה ובצרכיהם של התושבים המעוניינים גם בכניסתם של זרים. אם התעוררו בעיות או מחלוקות בנושא זה, יש לגייס לפתרונן, בדחיפות, את הגורמים הציבוריים והביטחוניים המוסמכים, אשר ידעו וודאי להגיע לפתרון, אשר יהפוך גם את השאלה הנוכחית למיותרת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.