זכות לדירה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • דולב

  נשלח ע"ידולב 14:19, 12 בנובמבר 2015

  שלום אמי נכה מוכרת בביטוח לאומי פנסיונרית גרושה, חברה בקיבוץ מתחדש שבו בוצע הליך שיוך דירות אולם לצערה הוותק שלה בלבד לא מספיק והיא נדרשת לשלם בכל חודש דמי שיוך לקרן איזון עבור הדירה בה היא מתגוררת. בסה"כ הסכום כמעט 100 אלף ש"ח מחולק לה לתשלומים חודשיים. היכן ניתן לברר מה הזכויות במקרה כזה? למיטב הבנתי יש סיוע ביטוח לאומי ברכישת דירה ראשונה ויש סיוע של משרד השיכון בשכר דירה. בקיבוץ ההגדרות מעט שונות ורציתי לדעת בכל זאת איך ניתן לממשש את הזכויות האלו.

  השב
 • 21:35, 14 בנובמבר 2015

  שלום רב!
  המישור העיקרי בבירורים המתבקשים במקרה זה, איננו מישור הקיבוץ, אלא מישורי הסיוע של המוסד לביטוח לאומי ומשרד-הבינוי-והשיכון. אצל המוסד לביטוח לאומי קיימת כיום מערכת ייעוץ מסייעת, ולצורך זה ראוי לפנות לסניף הקרוב של המוסד.
  בנוסף, מוצע לפנות אל מחלקת-הרווחה של המועצה האזורית, בתחומה מצוי הקיבוץ, מבלי לשלול אפשרות להסתייע במערכת הארצית של תנועת-ההתיישבות אליה מסונף הקיבוץ, אשר אמורה לרכז אצלה ידע וניסיון לגבי מקרים דומים בכל קיבוצי התנועה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.