הפחתת הון - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • אורן אביב

  נשלח ע"יאורן אביב 18:33, 14 בנובמבר 2015

  שלום, רציתי לדעת מי הגוף אשר אחראי על דיון בדבר הפחתת בון באגודה שיתופית. במצב בו אגודה שיתופית מעוניינת להפחית את הונה, רציתי לדעת אל מי היא צריכה לפנות (הרשם או ביהמ״ש) על מנת לקבל התייחסות (אישור / שלילה) של הפעולה.

  השב
 • 21:52, 14 בנובמבר 2015

  שלום רב!
  נושא של הפחתה בהון האגודה הוא עניין בלתי-שגרתי, המצריך סיוע מקצועי של בדיקה, ייעוץ, הפניית דרישה והתראה לוועד-ההנהלה, ולפי הצורך – גם נקיטת הליכים משפטיים; לכל אלה כאחד נדרשת עזרת עו"ד. גיוס חברים נוספים לתמיכה בעמדת השואל, הנראית חיונית ממילא – תסייע גם למימון שכר עורך/ת-הדין, אשר עשויה להתווסף לו הוצאה למימון בדיקה כלכלית-חשבונאית עם חוות-דעת בכתב.
  בדיקה וייעוץ של עו"ד, הנדרשים כאן כצעד בסיסי, יכללו הכוונה לגבי הצעדים המתאימים ולגבי סדר הפעולות, כולל המסלול לפנייה לגורם חיצוני, אם תידרש, ובכך תינתן גם התשובה לשאלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.