מיסוי על דמי עזיבה מאגודה חקלאית שיתופית - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 19:07, 8 בדצמבר 2015

  שלום רב-לאחר שפרשתי מרצוני מאגודה חקלאית שיתופית בה הייתי חברה, הגעתי איתם להסכם בו אני אמורה לקבל מהאגודה סכום חד פעמי של 350,000 ש"ח המוגדרים כדמי עזיבה. רציתי לשאול האם יהיה עליי לשלם על דמי העזיבה מס כלשהו? תודה רבה

  השב
 • 07:40, 9 בדצמבר 2015

  שלום רב!
  מתן כינוי או הגדרה לכספי-תקבול ע"י המשלם והמקבל, איננו מחייב את רשות-המיסוי, אשר תבדוק את מהות התשלום מבחינה עניינית, כלכלית ו...מיסויית. גם כאשר מדובר בתשלום המוגדר כ"דמי-עזיבה" לעוזב קיבוץ, וגם כאשר מדובר ב"פיצויי פיטורים" לעובד שפוטר – אמורה הרשות לבדוק, האם הסכום המשולם תואם את המגיע בפטור-ממס לפי הדין, וכל סכום עודף נתון לחיוב במס.
  כאשר נטען לתשלום "דמי-עזיבה" במושב-עובדים, למשל, עשויה בחינה מיסויית למצוא, כי מדובר בתמורה בעבור זכויות במשק ו/או בעבור פדיון מניות באגודה, וכיוצא באלה. יש צורך, אפוא, בהתייעצות בהקדם עם רואה-חשבון או יועץ-מס הבקיאים בנושא, לבדיקת המקרה לגופו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.