החלטה על תב"ר - דחוף - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • ארנון

  נשלח ע"יארנון 14:50, 22 בדצמבר 2015

  פנייתי דחופה, ההצבעה הערב והחומר הסופי בעניין ההצבעה פורסם רק אתמול

  השב
 • 21:11, 23 בדצמבר 2015

  שלום רב!
  תקציב-בלתי-רגיל ( תב"ר ) הוא עדיין בגדר תקציב, להבדיל מביצוע על-פי התקציב. גם אם התקציב אושר או יאושר – עדיין ייוותר זמן לנסות לתקוף את ההחלטה לגביו, וכמובן את ניצול התקציב. אם הליך-קבלת-החלטה יוצר ספק בדבר תוקף ההחלטה – יש להניח, כי הגורם המבצע-האחראי יירתע משינוי-מצב שאין ממנו חזרה, ויאפשר בדיקה מתאימה, טרם ניצול התקציב.
  אגב: במקרים כגון אלה, אם יש יסוד להתנגדות למהלך באגודה – היה על השואל לגייס חברים נוספים, הן לחיזוק העמדה והצעדים כנגד התב"ר, והן כדי לפנות לעו"ד ( לייעוץ ולסיוע משפטיים ), כבר בשלב המוקדם הנזכר בשאלה.
  במאמר מוסגר יצויין, כי השאלה ( הכפולה ) הגיעה לידיעת הח"מ, מנהל-הפורום, דקות לפני מתן תשובה זו, וכי היה מקום לכלול בשאלה פירוט של הנסיבות, בדומה למקובל מצד שואלים אחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.