פרידה בקיבוץ המתחדש - שאלה חשובה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • צפונית

  נשלח ע"יצפונית 23:15, 14 ביוני 2016

  אנחנו חיים ביחד שנתיים .יש ילד משותף. לא נשואים. לא רוצה גם. לא הצהרנו על ידועים בציבור חוקית (כלומר בירוקרטית). כעת רוצה להיפרד .אני עם תינוק .וכנראה אצא לשכירות. והוא יישאר בדירה ששייך . מה לגבי הדירה ?מה הזכויות שלי ושל בייבי ?הדירה עדיין לא רשומה בטאבו עליו. זה שיוך דירה בקיבוץ מתחדש .קצת מורכב ..נא עזרתכם למייל

  השב
 • 11:46, 19 ביוני 2016

  שלום רב!
  במצב המורכב המתואר בשאלה, צריכים להתברר תחילה נושאים חשובים אף יותר משאלת זכויות עתידיות בדירה המתוכננת לשיוך בקיבוץ. לבירור השאלות החשובות והמיידיות, מוצע לפנות לכל גורם העשוי לסייע ( לפחות על דרך ייעוץ, הדרכה והכוונה ), לרבות לשכת הרווחה של המועצה האזורית. במסגרת הבחינה הכוללת ייבחן גם הנושא המשני הנזכר בשאלה ( אשר יתכן כי יימצא כנושא שולי, אם לשואלת אין מעמד או זכויות של חברה בקיבוץ ).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.