תקנון אגודה שיתופית - - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • ימין דוד משה

  נשלח ע"יימין דוד משה 10:00, 27 ביולי 2016

  שלום רב, מה קובע במקרה של קבלת החלטות? תקנון האגודה או החלטת אסיפה בעניין סעיף מסויים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

  מרדכי שחם, עו"ד,מנהל הפורום

  15:04, 29 ביולי 2016

  שלום רב!
  תקנון האגודה השיתופית – דינו גם כחוזה שבין האגודה לבין חבריה ( כך גם ההלכה הפסוקה המושרשת ), וכל שינוי בו ( לרבות שינוי ע"י הוספה ) מחייב קבלת החלטת אסיפה כללית ברוב מיוחד, עם הליכים מקדימים שנקבעו ב"תקנות האגודות השיתופיות ( ייסוד )"; בין התנאים לתוקפו של השינוי בתקנון – אישור רשם-האגודות-השיתופיות.
  ברור כי הוראת התקנון גוברת על כל החלטה של כל מוסד ממוסדות האגודה, ואפילו על החלטה של האסיפה הכללית שלא מולאו לגביה כל התנאים לקבלת תוקף של שינוי-תקנון!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.