בקשה להבהרה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • חיים גולדנברג

  נשלח ע"יחיים גולדנברג 09:28, 13 בנובמבר 2012

  שלום רב ! ראשית תודה רבה על התשובה המפורטת. אני מבקש לציין כי הבקשה לשינוי בתקנון היא לא על נושא ההצבעה אלא על נושא אחר בתקנון.באם הבנתי נכון ,אזי כאשר מצביעים על שינוי באחד מסעיפי התקנון בנושא כלשהו עפ"י תקנה 7, ההצבעה חייבת להיות עפ"י תקנות האגודה בהצבעה חשאית ובמועד מאוחר יותר מכינוס האסיפה הכללית ולא במהלך האסיפה עפ"י תקנה 11 אשר כפי שציינת ביקשה להחמיר עם עצמה בכל הנוגע לנוהל הצבעות . אנא הבהרתך . תודה רבה ויום טוב. חיים

  השב
 • 10:21, 13 בנובמבר 2012

  שלום רב!
  אכן, תקנה 11 ל"תקנות האגודות השיתופיות" ( תקנות שהן בגדר חיקוק מחייב ) נותנת מעין-גיבוי לדרך ההצבעה שנקבעה בתקנון האגודה.
  כאמור, בנושא דרך ההצבעה - מומלץ לשקול הגמשה בחומרה המיוחדת שבתקנון המדובר, שהיא לכאורה חומרת-יתר. מכל מקום - תיקון בתקנון-אגודה הינו נושא נכבד כשלעצמו, ותוכיח גם דרישת הרוב המיוחד הנדרש לכך. אופן ההצבעה המחמיר, המחייב בינתיים כהוראת-התקנון, מתאים בהחלט לנושא של תיקון התקנון, יהא התיקון אשר יהא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.