• 21 במרץ 2017

    האם מותר לשוטר לכהן כחבר ועד מושב?

    21 במרץ 2017
  • מנהל הפורום מרדכי שחם, עו"ד - מנהל הפורום 21 במרץ 2017

    האם מותר לשוטר לכהן כחבר ועד מושב?

    שלום רב!
    מיגבלה על שוטר משטרת ישראל, לגבי פעילותו מחוץ לתפקידו המשטרתי – נובעת מהוראות מחייבות החלות עליו כשוטר; סעיף 16 של "פקודת המשטרה ( נוסח חדש )" קובע:
    "שוטר לא יעסוק בעבודה או במשרה חוץ מתפקידיו לפי פקודה זו, אלא אם המפקח הכללי" של המשטרה "התיר לו זאת במפורש בכתב." יש להזכיר, בהקשר זה, את סעיף 15 לפקודה הנ"ל, נושא הכותרת "השוטר תמיד בתפקיד", ותוכנו – בהתאם.
    כהונה כחבר בוועד-הנהלה של אגודה שיתופית איננה בגדר "עבודה", אך נראה כי היא כלולה בגדר "משרה" שבסעיף 16 הנ"ל. שוטר המבקש לתרום לאגודה השיתופית בה הוא חבר, ע"י פעילות כחבר בוועד-ההנהלה – מן הנכון והראוי כי יפנה בבקשה מנומקת ומבהירה לגורם המוסמך במשטרת ישראל, כדי לקבל אישור מתאים.

    21 במרץ 2017
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?