open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 11 בספטמבר 2017

            שאלת כשרות לכהונה בועד מקומי

            שלום רב.
            האם מי שבית המשפט של פש"ר מינה לו כונס נכסים
            והחיל עליו כבר בשלב מינוי כונס,את סעיף 42א לפקודת
            פשיטת הרגל וזה עוד לפני הכרזה עליו כפושו רגל יכול
            לכהן בועד מקומי.?
            תודה מראש

            11 בספטמבר 2017
          • מנהל הפורום עו"ד מרדכי שחם 14 בספטמבר 2017

            שלום רב!
            "צו המועצות המקומיות ( מועצות אזוריות ), תשי"ח-1958", המסדיר ענייני "ועד מקומי" החל מסעיף 90 שבו – קובע בסעיף 106 ( נושא הכותרת "פסולים לכהונה" ), בין היתר, כי "מי שחייב חוב סופי בשל ארנונה לוועד המקומי בעד שישה חודשים" לפחות, "ולא שילם אותו... תקופה העולה על שנה" ממועד החיוב לחודש הששי – פסול לכהונה בוועד המקומי.
            אם חבר-ועד הגיע למצב המתואר בשאלה – ראוי לבדוק, האם פיגר בתשלומי ארנונה כאמור, שאז חל עליו סעיף 106 הנ"ל.
            סעיף 42א של "פקודת פשיטת הרגל" אוסר על "חייב שהוכרז פושט רגל" להיות "בעל ענין" בתאגיד, ובגדר זה – איסור לכהן בהנהלתו; אולם חייב הנמצא בהליכי כינוס-נכסים וטרם הוכרז "פושט-רגל" – איננו בא בגדר תחולת ההגבלה החוקית הנ"ל, אלא אם בית-המשפט ( או היועץ המשפטי של משרד-הפנים ) הורה אחרת, לאחר בדיקת נסיבות המקרה.

            14 בספטמבר 2017
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form