• 25 בפברואר 2013

  תשלום לאגודה

  שלום,

  אנו גרים בישוב קטן הנמצא בהיאחזות ישנה אשר נמצא בפיתוח. התחלנו את נושא הבירור לקבלה לישוב וקניית בית בישוב לפני כשנה. בחודש מרץ 2012 קיבלנו הודעה שהתקבלנו לישוב.
  במשך כל התהליך לא הודיעו לנו שום דבר בנוגע לתשלום ח"פ לאגודה השיתופית.
  לאחר כמה עיכובים שלא תלויים בנו הגענו לישוב ב-19.8.12. קיבלנו מכתב שב-19.7.12 התקבלה החלטה באסיפת חברים על תשלום של 20,000 ש"ח עבור דמי הקמה. על ההחלטה נודע לנו כשבועיים לאחר נמכן במיל שקיבלנו. (שוב - הרבה אחרי שכבר התקבלנו לישוב)
  אנו טוענים שמאחר ולא הודיעו לנו במהלך הקבלה הארוך - יש לציין - לישוב אנו פטורים מתשלום זה. הישוב כמובן טוען שעלינו להסדיר את התשלום תוך 30 יום. מה אתה ממליץ לנו לעשות בנושא?
  נשמח מאוד לתשובה תודה, אפרת

  25 בפברואר 2013
 • 25 בפברואר 2013

  תשלום לאגודה

  אני רק מבקשת לציין שמראש הודיעו לנו שהם לא חייבים לקבל אותנו לאגודה (בתום שנה מגורים בישוב) ואנו בכלל לא מעוניינים להיות חברים באגודה

  25 בפברואר 2013
  • 26 בפברואר 2013

   תשלום לאגודה

   שלום רב!
   שאלה דומה הועלתה בפורום זה ביום 5/11/2012, בכותרת "תשלום דמי כניסה" ומופנית תשומת-הלב אליה ואל התשובה שבצדה – להשוואה ול"השראה": לפי התיאורים בשתי השאלות, נבדל כנראה המקרה הנוכחי בהגדרת התשלום, הנדרש כאן כ"דמי הקמה" ביישוב אשר "נמצא בפיתוח".
   אם מדובר בהחלטה הבאה לחייב את כל בעלי-היחידות ביישוב, או בשטח ה"נמצא בפיתוח", המצב המשפטי עשוי להיות שונה, ולהצדקת עמדת האגודה, במיוחד אם הצורך במימון הנוסף נתברר תוך כדי פעולות הפיתוח. בנוסף, מי שבחר להתגורר ביישוב קטן ומבודד, במסגרת קהילתית-חברתית מצומצמת – ראוי וכדאי שלא ימהר להוציא עצמו מהכלל; במאבק מסוג זה, הניסיון לחסוך 20,000 ₪, תהיינה התוצאות המשפטיות אשר תהיינה - עלול להותיר נזקים שמעל ומעבר לכסף. בנקודה זו, מופנית תשומת-הלב לתשובת מנהל-הפורום מיום 20/11/12 לשאלה אחרת, בכותרת "חברות באגודה".
   הסכום הנדרש והנסיבות המתוארות, מצדיקים לפחות היוועצות בעו"ד, תוך בדיקת העובדות והמסמכים במלואם; בתיאור אשר בשאלה חסרים פרטים, העשויים להיות בעלי-משקל, וביניהם: מסמכי הבקשה להתקבל ליישוב, הכוללים כנראה גם בקשה לחברות באגודה; פרטיכל ה"החלטה" והזימון לאסיפה הכללית ( לבחינה האם מולאו דרישות הדין בהקשרם ); מה התרחש בפרק הזמן הניכר שמאוגוסט 2012 ועד למועד העלאת השאלה כעת? ואולי מעל לכל – מה מהות "דמי ההקמה" הנדרשים, ממי הם נדרשים ועל סמך מה חושב סכום הדרישה?
   עם התמיהה העולה מהעיכוב בהצגת השאלה, מופנית תשומת-הלב, שוב, להצעות המעשיות השלובות בתשובת הח"מ מיום 6/11/12, הנזכרת לעיל.   26 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?