חבר וועד הנהלה. - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 21:48, 9 באפריל 2013

  שלום רב שאלתי היא ,האם חבר אגודה המועסק ע"י האגודה כעובד שכיר כבר תקופה ארוכה (מעל עשר שנים). יכול לכהן/להעמיד עצמו לכהן כחבר בוועד ההנהלה ? האם אין בכך ניגוד עיניינים?

  השב
 • 15:25, 10 באפריל 2013

  שלום רב!
  תשומת-הלב מופנית לתשובתי בנושא בפורום זה מיום 27/2/13, יחד עם התשובה מיום 22/8/12 הנזכרת שם. יוזכר ויובהר: (א) בחירה לכהונה בוועד-ההנהלה של מי שמועסק באגודה כשכיר, מה גם בוותק של שנים – מתפרשת, ככלל, גם כאישור והיתר של האסיפה הכללית לקיומן החופף של העבודה והכהונה של המועמד הנבחר; (ב) גם במקרה כאמור – על חבר-ההנהלה הנבחר להימנע מלקחת חלק בדיון ובהצבעה על עניין הנוגע לעבודתו או למעמדו כעובד האגודה, בדומה לאיסור החל על כל חבר-הנהלה לגבי דיון בעניינו האישי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.