פירוק חברה על ידי עובד - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 11:55, 26 בדצמבר 2012

  שלום רב, הגשתי בקשה לפירוק חברה נגד חברה שעבדתי בה כיוון שהיא אמרה לי שהיא חדלת פרעון ולא יכולה לשלם לי את זכויותיי. הגשתי טפסים לכונס הרשמי ושילמתי אגרה בסך של 2660 ש"ח ובנוסף שילמתי 378 עבור פרסום. פניתי משם למחוזי ופתחתי תיק ושילמתי אגרה. היום קיבלתי החלטה מבית המשפט המחוזי האומרת כך: "יש לבצע פרסומים, לפרסם בעיתון יומי אחד, כמו כן, להעביר למזכירות ארבעה עותקים מנוסח הפרסום עבור פרסום ברשומות. כמו כן יש להמציא אישור מסירה של החברה לתיק בית המשפט". שאלתי היא האם אני צריך לבצע את כל הפרסומים הללו? הרי שילמתי כבר 378 ש"ח על פרסום לכונס - האם זה כרוך בהוצאות נוספות? ואיך אני עושה זאת - תודה רבה

  השב
 • 15:36, 31 בדצמבר 2012

  יניב שלום.
  האגרה ששילמת עבור הפרסום בסך 378 ש"ח מטרתה פרסום ברשומות (מדובר בפרסום ממשלתי). בנוסף יש לפרסם את הגשת בקשת הפירוק בעיתונות ארצית, דבר שמטבע הדברים כרוך בהוצאות.
  בלי קשר אני ממליץ לך להעזר בעו"ד בהליך שכן מדובר בהליך שעלול להיות מסובך. הדרך בין הגשת בקשת הפירוק ועד לקבלת הכספים עלולה להיות ארוכה ומפותלת.

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.