סיום חופשת לידה - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • בת אל

  נשלח ע"יבת אל 21:26, 10 בפברואר 2013

  שלום, אני עובדת בחברת מודיעין אזרחי כרכזת גיוס, יצאתי לחופשת לידה מחודש ספטמבר והודעתי על חזרתי בתחיל פברואר. התקשרתי למקום העבודה שלי לברר ולעדכן על החזרה שלי ומאז מושכים אותי בטענה שיחזרו אליי ולא יודעים מה איתי, לאחר שיחה עם המנהל החדש סגרנו שאגיע למחרת להתחיל עבודה אך הוא ביטל אותי בהודעת טקסט , לא מגיב לטלפונים או להודעות שלי, ניסיתי לשוחח עם מנהל אחר בחברה שאמר שהוא ממתין לתשובה לגבי.כרגע אני בבית כבר מה1.2.12 והבת שלי נכנסה למעון שעליו אני משלמת הייתי רוצה לדעת מה לעשות ואיך להתנהל מולם ??האם הם צריכים לשלם לי על חודש פברואר ? (ההנהלה התחלפה)

  השב
 • 10:02, 11 בפברואר 2013

  בת אל שלום.
  החברה לא יכולה לפטר אותך לפחות במהלך 60 ימים לאחר החזרה מחופשת לידה + תקופת הודעה מוקדמת (בדרך כלל 30 ימים נוספים). במהלך התקופה הזו הם חייבים לשלם לך את שכרך במלואו גם אם לא נמצאה לך עבודה - ולמעשה לפי הפסיקה הם חייבים להחזיר אותך לעבודה בפועל. במידה והם לא עושים כן - יתכן ויש מקום לתבוע מהם פיצויים (בנוסף ליתר הזכויות המגיעות לך). בכל אופן מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד לפני ביצוע כל פעולה עתידית.

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.