דיבורים על סגירת המפעל - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 12:30, 14 באוגוסט 2012

  במפעל של אבא שלי יש דיבורים על צמצום כח אדם אחרי החגים ובסופו של דבר אולי יסגרו את המפעל כולו. אבא שלי עובד במפעל 32 שנה. מה הוא יכול לעשות לפני הפיטורים כדי לדאוג שיקבל את מה שמגיע לו?

  השב
 • 12:43, 14 באוגוסט 2012

  ערן שלום. מקום עבודה מסודר אמור לזמן את אביך (או כל עובד אחר המיועד לפיטורים) לשימוע בו יוכל לשטוח את טענותיו. העובד יכול להיות מלווה בעו"ד ובמידה ויש – גם בנציג ועד העובדים של המפעל.
  במידה ובכל זאת המפעל יבחר לפטר את אביך או עובדים נוספים מבלי לשלם להם את המגיע להם וזאת מחמת שאין לו את הכספים לעשות כן, יש מקום לשקול הגשת בקשה לפירוק החברה כדי שאביך ועובדים אחרים יוכלו לאחר מכן לקבל מאת המוסד לביטוח לאומי את הכספים המגיעים להם בגין שכר עבודה, פיצויי פיטורים, פדיון ימי חופשה, הפרשות לפנסיה ועוד.
  מומלץ כמובן להיוועץ בעו"ד לפני ביצוע כל פעולה כדי שאביך יוכל לשמור על מלוא זכויותיו.

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.