פיטורים - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 13:31, 11 בפברואר 2013

  שלום שמי מיטל וב30/1 יום רביעי באתי למקום עבודתי והמנהל בא אלי בטענות לגבי התנהלות שלי במקום העבודה שהיא לא בסדר ואמר לי בצורה כועסת ומשפילה שיום רביעי זה יום האחרון שלי במקום העבודה ואני בתסכולי הרב כעסתי עליך אמרתי לו שהוא לא בסדר על ההתנהגות שלו ובשלב מסוים אמר לי שאעזוב את החנות רציתי לברר מה הזכויות שלי האם הוא צריך לשלם לי שבועיים קדימה

  השב
 • 14:33, 11 בפברואר 2013

  מיטל שלום.
  על המעסיק לתת לך הודעה מוקדמת במהלכה תעבדי ולחילופין לשלם לך על הימים האלה חלף הודעה מוקדמת. לא ניתן להבין מהנתונים שבשאלה כמה ימים הוא צריך לתת לך והאם תהיי זכאית לפיצויי פיטורים (זה תלוי בשאלה כמה זמן עבדת אצלו).

  תגובה
 • 18:12, 11 בפברואר 2013

  אני עבדתי אצלו כמעט חמישה חודשים, מה שאני רוצה לשאול האם הוא צריך לשלם לי שבועיים קדימה מיום שפיטר אותי למרות שלאחר שב30/1 יום רביעי אמר לי שיום ראשון זה יום האחרון לי ואני הלכתי הביתה לאחר שאמר לי את זה.

  תגובה
 • 20:45, 11 בפברואר 2013

  מיטל שלום.
  על המעסיק לתת לך 5 ימי הודעה מוקדמת (לא שבועיים). במידה והוא לא איפשר לך לעבוד בימים אלו, עליו לשלם לך את תמורתם.

  תגובה
 • 09:03, 12 בפברואר 2013

  השאלה שלי היא כזאת הוא ביום רביעי בבוקר הודיע לי שיום ראשון יום אחרון שלי ואני הלכתי ממש אחרי שעה.האם אני גם לאחר שהלכתי הביתה צריך לשלם לי על 5 ימי עבודה למרות שהלכתי? ואם כן ה5 ימים לא כולל שישי שבת?

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.