תחילת הריון ומכתב פיטורים - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • גלי

  נשלח ע"יגלי 16:10, 15 בפברואר 2013

  שלום רב, אני בתחילתו של הריון (שבוע 6), עובדת באותו מקום כבר 4.5 שנים. מקום העבודה שלי נסגר במרץ וכולנו קיבלנו מכתבי פיטורין. האם לספר במקום העבודה על ההריון למרות שעדיין מוקדם? (אני עובדת בעמותה שנסגרה אך המשכורת נכנסת דרך גוף מפעיל/מתווך שאינו נסגר). אשמח לדעת מה הזכויות שלי במידה ולא אמצא עבודה, האם אני זכאית גם לאבטלה וגם לדמי לידה? האם כדאי לי להתחיל עבודה זמנית עכשיו עד הלידה? אודה לתגובתך על כל שאלותי. שבת שלום, גלי

  השב
 • 15:50, 17 בפברואר 2013

  גלי שלום.
  אין חובה לעדכן את המעסיק על ההריון בשלב הזה אם כי יתכן כן לספר כדי שהמעסיק שלך יבין שהוא חייב כבר עתה למצוא לך פתרונות תעסוקה בתקופה הקרובה שכן לא ניתן לפטר אותך בזמן ההיריון וגם תקופה מסוימת לאחר שובך מחופשת הלידה.
  כדי לקבל דמי לידה עליך לעבוד עד ליציאה לחופשת לידה. לא ניתן לקבל במקביל גם דמי אבטלה.

  תגובה
 • 16:05, 17 בפברואר 2013

  תודה על התגובה.
  אני יודעת שבמקביל לא ניתן לקבל דמי אבטלה, אבל הבנתי שאני כן יכולה לחתום אבטלה החל ממרץ הקרוב בו אני מפוטרת, ובנוסף לקבל דמי לידה בחופשת הלידה שתהיה בעז"ה באוקטובר.
  אודה להבהרה האם הבנתי נכון.
  גלי

  תגובה
 • 16:13, 17 בפברואר 2013

  בנוסף, חשוב לי לחדד ולהדגיש כי הידיעה שאני הולכת לקבל מכתב פיטורים ושהמקום נסגר נודעה לי לפני שנכנסתי להריון (לפני כחודשיים וחצי), האם גם במקרה כזה הם עדיין לא יכולים לפטר אותי?

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.