חופש בכפייה - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • יהודית

  נשלח ע"ייהודית 13:34, 19 בפברואר 2013

  שלום רב. במפעל שבו עובד בעלי בחודש האחרון נאמר לחלק מהעובדים לא להגיע לעבוד ושיהיה על חשבון ימיי חופש. בנוסף היום, בפעם השנייה, שבאמצע יום העבודה נשלוחו כל העובדים לביתם עקב חוסר עבודה. אני מבינה שמעסיק יכול לקבוע מתי לעובד לצאת לחופשה, השאלה האם יכול להודיע יום לפניי או באותו היום? האם כאשר נשלח לבית באמצע היום מגיע לו לקבל תשלום על יום עבודה?- מדובר במשכורת שעתיים ולא גלובלית. ובנוסף לבעלי אין ימי חופש(ניצל את כולם חודש שעבר) והחוסר עבודה גורמת לפגיעה במשכורתו, האם ניתן לעשות משהו? אפשר לבקש פיטורים עקב הרעת תנאים? תודה על עזרתך יום טוב

  השב
 • 12:34, 24 בפברואר 2013

  יהודית שלום.
  אם באמת מפעל נקלע לקשיים ואין עבודה, הוא יכול לבקש מהעובדים לא להגיע לעבודה ולהפחית להם ימי חופש. עם זאת, לא ניתן להפחית משכר העובד אלא רק להכניס אותו ל"מינוס" בימי חופשה.

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.