תשלום יום עבודה - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • נופ

  נשלח ע"ינופ 10:12, 26 במאי 2013

  שלום. היום הגעתי לעבודה אחריי סופ"ש שבוע והמזגן במוקד לא עבד. הוסבר לא פעם ולא פעמיים למעביד שברגע שמדליקים לידי מאוורר מתנפחים לי השקדים. אך היום להדהמתי המאוורר עבד שנכנסתי למוקד אחרי 10 דקות ישבתי במוקד השתנה לי הקול והתנפחו לי השקדים עברתי מקום אך עדין סבלתי מכאבי גרון. הוסבר למעביד שוב שאני סובלת ממאוורר אך המעביד אמר לי שאם אני לא מרגישה טוב אני ילך הביתה ויביא חופשת מחלה למרות שלא משלמים עליה ביקשתי מהמעביד שישלמו לי על היום הזה כי באתי בריאה ויצאתי חולה אך קיבלתי סירוב והטפה שמאיפה לו לדעת שלא באתי מהבית חולה. אני שולחת פניה זו כדאי באמת לדעת מה הזכות שלי בנושא הזה ואיך אני יכולה לעשות שכן ישלמו לי על היום הזה {אני עובדת בשיחות נכנסות שזה עוד יותר מקשה על היכולת שלי לדבר עם הלקוח} ויכול להיות גם על מחר.

  השב
 • 14:25, 2 ביוני 2013

  נופר שלום.
  זכותו של המעביד להדליק מאוורר במקום העבודה אם המזגן לא עובד. בכל זאת, יש עובדים נוספים.
  אם מבחינה רפואית אינך יכולה לעבוד בתנאים אלו - את יכולה להביא מכתב מרופא תעסוקתי המאשר זאת, ובתמורה תהיה זכאית להתפטר בדין מפוטרת (כלומר לקבל פיצויי פיטורים).
  על השעות שעבדת באותו יום - את זכאית לתשלום.

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.