חדלות פירעון - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
 • סוניה

  נשלח ע"יסוניה 23:19, 8 בספטמבר 2012

  שלום אני עבדתי במשך 9 חודשים ואני בהריון בחודש 5 ולפני חודש פיטרו אותי בגלל שהחברה הגיעה לחדלות פירעון. לא קיבלתי משכורת אחרונה , בביטוח לאומי סירבו לזכות אותי בדמי אבטלה ודמי הבטחת הכנסה . פניתי למעסיק עם בקשה לשלם כל משמגיע לי - קיבלתי סירוב . השאלה היא : כשאני פונה לבית דין לעבודה , מה אני צריכה לדרוש מהמעסיק בתביעה . תודה רבה מראש

  השב
 • 09:52, 9 בספטמבר 2012

  סוניה שלום. ראשית יש לבחון האם החברה באמת חדלת פרעון או שמא המעסיק "מספר סיפורים" כדי להתחמק מתשלום. במידה ועדיין ניתן להיפרע מהחברה, ניתן להגיש תביעה לביה"ד לעבודה ואולם רצוי להתייעץ עם עו"ד לפני כן ע"מ שיבחן בדיוק מה מגיע לך ולא שולם.
  לחילופין ובמידה והחברה באמת חדלת פירעון, רצוי להתאגד מספר עובדים ולהגיש יחדיו בקשה לפירוק החברה כדי שלאחר מכן יהיה אפשר לקבל את הכספים המגיעים לכם מהמוסד לביטוח לאומי. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עו"ד באופן פרטני.

  תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.