עסקת מתנה תחת השפעת מורפיום. - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 08:07, 18 באוקטובר 2013

  שלום, 1. אבי ז"ל היה מטופל במדבקות FANTA שזה מדבקות מורפיום 24 שעות עקב כאבים עזים של גרורות הסרטן בו לקה. 2. בדיעבד התברר לנו שדודנו (אחיו) והחבר עו"ד שלו החתימו את אבי על עסקת מתנה, שאבי נותן לדודי את ביתנו. וכל זאת כשאני עם מדבקות המופריום. 3. במשפט השופט נוטה להאמין לעו"ד שהחתים את אבי שטוען שהחתים את אבי כשהוא צלול, מבין את מהות העסקה, ולא ראה ולא ידע שאי בכלל חולה סרטן או תחת השפעת מורפיום. 4. השופט לאחר שלב ההוכחות (סדר דין מקוצר) הציע לנו שנחזור בנו מהתביעה, כי הוא מאמין לעו"ד שהחתים את אבינו, שהוא היה צלול ומבין את משמעות העסקה ועשה זאת מרצונו החופשי לכאורה. ובתמורה השופט לא יפסוק לנו הוצאות משפט. השאלות: 1. האם השופט יכול לקבל את עדות העו"ד כעדות רופא מומחה לעניים מצבו של אבי בזמן החתימה על העסקה? 2. ואם כן, האם גם אם העו"ד דובר אמת ולא ידע שאבי חולה סרטן ומטופל במדבקות מורפיום, זה עדין מכשיר את העסקה כלגיטימית? אי הידיעה של העו"ד נותנת הכשר? 3. האם מרשמי המורפיום שאבי נטל בזמן העסקה, אי הכחשה של הנתבע שאבי טופל במורפיום, וסיכום מחלה של האונקולוגית שאבי מטופל במורפיום, הם לא ראיות מספיק חזקות לפסילת עסקת המתנה? תודה מקרב לב לעונים בפרוט ליאור.

  השב
 • 08:29, 18 באוקטובר 2013

  ליאור שלום,
  ראשית אציין כי פורום זה איננו מעניק מענה לשאלותייך ועוסק בחוזים בלבד.
  1. השופט יכול לקבל את עדות העו"ד כעדות עו"ד בלבד ולא כמומחה או רופא.
  2.לעיתים כשהשופט נוכח שהיה תום לב ,יש להתחשב במכלול הראיות ואין ביכולתי לתת לך תשובה על רגל אחת.
  3. כנ"ל
  התייעץ עם משרד עו"ד מומחה אם טרם עשית זאת.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.