שאלה בנושא שירותי ייעוץ - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 09:31, 31 באוקטובר 2013

  אני עובד במסגרתפרויקט עם חוזה אישי כיועץ מקצועי מסיבות שונות גם אישיות וגם עומס יתר והעדר שיתוף פעולה של המעסיק בנטל מבלי להכנס לסכסוך והאשמות מולו אנימבקש לדעת מה הדרך הנכונה לבקשה שלי לסיים את ההסכם? האם אני צריך להציע מחליף ? זה פפרויקט שלא הסתיים עדיין ואמור להמשיך במתן שירות לאנשים האם אני יכול לצאתחד צדיית? האם אני יכוללהביא מחליף? על דעת עצמי אנימבין שעדיף בהסכמה הגוף שאני יועץ לו הוא שחתוםמול הלקוחות ממה אני צריך להמנע כדילא לגרום לבעיה לאף אחד מהצדדים מה נהוג ומה נכון משפטית האם אנייכול למכור כביכול את המשרה שלי למשהו אחר? לבד או בהסכמה? אם כן איז הסוג של הסכם זה? או למעשה אני יכול להתפטר מהמשרה וזהו? אני לא רוצה להכנסלמאבק משפטי אלא בהסכמה אבל איןלי כלים להבין מה מעמדי המשפטי במצב שלי כנותן שירותי ייעוץ! מניסיונך מה האופן הנכון שנהוג במצב זה תודה רבה

  השב
 • 09:37, 31 באוקטובר 2013

  איתן שלום,
  הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק את לשון החוזה והאם יש בו נקודות יציאה, איך מתי ומה ההשלכות הנובעות מכך.
  במידה ואין לכך התייחסות בחוזה הכתוב ,דרך המלך היא כמובן בהדברות מול הצד השני . אינך יכול להכריח את הצד השני לקחת אדם תחתך אלא בהסכמה.
  כמו כן הם אינם יכולים להחזיקך בניגוד לרצונך ויתכן שכשתודיע על רצונך לעזוב הם יביאו אדם תחתך.
  לעיתים שני הצדדים פועלים למצוא מחליף, דבר המניח את דעת כולם.
  המלצתי אלייך ,במידה ואין לכך התייחסות בחוזה להודיע לחברה במכתב רשום על רצונך לעזוב את משרתך 3 חודשים לפני עזיבתך על מנת שיוכלו למצוא אדם שיכנס תחתיך וכן להציע את עזרתך במציאת אדם כזה ובחפיפתו בתפקיד.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.