חוזה לשכירת דירה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 10:14, 14 באוקטובר 2012

  אני עומדת לפני חתימה על חוזה לשכירת דירה. בעלת הבית רוצה להוסיף סעיף שאם אני מסיימת את השכירות לפני הזמן אני צריכה לשלם לה קנס ולמצוא שוכרים חדשים. האם זה מקובל?

  השב
 • 15:24, 14 באוקטובר 2012

  שרון שלום,
  כאשר אנו עוסקים בחוזים, השאלה לא צריכה להיות: "האם זה מקובל" אלא: "האם זה מוסכם".
  מכל מקום, ואלא אם נאמר אחרת, ברירת המחדל כאשר מוסכמת תקופת שכירות, הינה שהשוכר אינו יכול לקצר אותה באופן חד צדדי. לכן, גם ללא הסעיף אותו מבקשת בעלת הדירה להוסיף, אם את תפני את הדירה לפני המועד הנקוב בהסכם, את עדיין תהיי חייבת לשלם לה את דמי השכירות בגין התקופה שעד תום תקופת השכירות החוזית (בכפוף לחובת בעלת הבית לפעול להקטנת הנזק ולנסות לאתר שוכר חלופי). לכן, למעשה, הסעיף אותו ביקשה בעלת הבית להוסיף, מקל עלייך לעומת הסיטואציה הנ"ל, ומאפשר לך לעזוב את הדירה לפני תום התקופה, כאשר "המחיר" אותו את נדרשת לשלם, הינו קנס, והחובה לאתר שוכרים חלופיים. מכיוון שככל הנראה, לו היית מראש מבקשת לשכור את הדירה לתקופה קצרה בלבד, בעלת הבית לא היתה מסכימה לכך, מדובר בדרישה לגיטימית מצד בעלת הבית, אשר אם תעזבי לפני המועד, תידרש לטרחה הכרוכה במו"מ עם שוכר חדש וחתימה עמו על הסכם שכירות. בנסיבות אלה עלייך להחליט האם המחיר הנ"ל הינו מחיר שאת מסכימה לו, אם לאו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.