הפרת חוזה שבע"פ - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • dana

  נשלח ע"יdana 17:40, 12 בפברואר 2014

  שלום רב, בעלי ליווה הקמה של עסק במשך חודשיים. לפני שהוא ובעל העסק החלו, הם הסכימו ביניהם על סכום X לכל חודש ולא חתמו על הסכם כתוב מאחר והיו חברים. היום, חודש לאחר סיום תקופת ההקמה (חודשיים), בעל העסק לא מוכן לשלם וטוען שהוא לא מרוצה מהתוצאה. אגב, העסק על הרגליים ומתפקד ומכניס מחזור חודשי נאה מאד. בעלי עשה יותר מללוות אותו ולמעשה הקים עמו את העסק והיה לצד בעל העסק כל יום ויום. במהלך החודשיים בעל העסק לא התלונן וכיום הוא טוען שכל הזמן היה לא מרוצה. גם אם בעל העסק אכן לא היה מרוצה, הוא עדיין נתן לבעלי להמשיך לעבוד ולא סיים את ההתקשרות ביניהם. מדובר על סכום משמעותי שהוא אינו מוכן לשלם כיום... הוא רוצה לשלם מעט מאד. אלו צעדים מומלץ וניתן לעשות לפני תביעה בבית משפט והאם יש על מה לתבוע (שכן אין חוזה כתוב)? תודה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  10:07, 19 בפברואר 2014

  ישנם מבחנים אותם ביהמ"ש יצטרך לבחון כדי להוכיח כי היה כאן חוזה תקף גם אם לא עלה כל הכתב.
  מומלץ לשלוח מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.