• גיא

    נשלח ע"יגיא 10:55, 13 במרץ 2014

    ברצוני לתבוע עורך דין שמטפל לי בתיק אזרחי ,התיק עדיין לא נסגר.איך מחשבים תקופת התיישנות?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

    עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

    11:09, 13 במרץ 2014

    גיא שלום,
    חוק ההתיישנות קובע תקופות התיישנות קבועות בהתייחס למועדים בהם יש להגיש תביעה לבית המשפט. על פי החוק תקופת ההתיישנות בתביעה שאינה במקרקעין הנה 7 שנים. הימים מתחילים להימנות מיום שבו נולדה עילת התביעה. החוק מוסיף על כלל זה וקובע כי כאשר "נעלמו מהתובע עובדות המהוות את עילת התביעה, מסיבות שלא היו תלויות בו ושאף בזהירות סבירה לא יכל למנוע אותן, תתחיל תקופת ההתיישנות ביום שבו נודעו לתובע עובדות אלו". לפי סעיף 8 לחוק ההתיישנות המועד הקבוע אינו מתי התובע גילה את העובדות אל מתי היה בזהירות סבירה ניתן לגלותן.
    זאת אומרת מיום שבו גילית שהטיפול בתיקך הפסיק.
    בהצלחה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.