שינוי חוק - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 22:29, 27 באפריל 2014

  אם תוכנית לימודים חיצונית באוניברסיטה נתנהאופציה לסטודנטים שלה ע"י מילוי טופס מיוחד לכך להקפיא את הלימודים כלומר: 1. לא להמשיך לשלם שוברי תשלומים שנשלחים בכל סימסטר 2. לגשת לבחינות של הקורסים לא במועד שבו הקורס נלמד וללא תשלום עבור מועד מיוחד 3. אין כל קנס או הגבלה של זמן הקפאת הלימודים. וכעת יצא שינוי בתקנון שמחייב גם את מי שהקפיא את לימודיו : 1.לשלם עבור כל מבחן שטרם ניגש 80 ₪ 2. לשלם מחדש על קורס שהקפיאו עברו שנתיים. מיום הלקחו. 3. לשלם 780 ₪ אם לא לוקחים קורסים חדשים במהלך השנה כלומר לא עורכים סילבוס אלא רק משלימים את הפערים. האם זה מותר? יש לציין שחלק מהמדיניות החדשה לא מאפשרת להירשם לקורס במהלך הסימסטר אלא יש מועדים מיוחדים בתחילת סימסטר ( כמו שנהוג בכל אוניברסיטה) ומצד שני כן ממשיכים מאפשרים להירשם באמצע סיסטר לקורס כלומר ,כל עוד משלמים לתוכנית יש אישור אך ברעג שמבקשים לעמוד על זכויות יש בעיה ואין עם מי לדבר. רציתי לשאול האם יש נוהל במשפטים ששינוי חוק הוא מכאן ואילך ולא חל רטרואקטיבי? או שמותר לתוכנית לעשות כרצונה למרות שמילאתי טופס מיוחד להקפאה בו לא נאמר דבר על קנסות בגין פיגורים. למי לפנות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  22:59, 27 באפריל 2014

  סביר כי לא תחוייבי בסכומים נוספים שלא היו ידועים לך במועד הרישום. כמו כן סביר שמוסד לימודים יכבד הסכמים קודמים. בד"כ שינויים בחוק הוא מכאן והלאה אלא אם כן הוא בא להיטיב ובמקרה זה יכול להיות רטרואקטיבי. במידה ותחוייבי בסכומי עליהם לא ידעת הגישי תביעה בתביעות קטנות להחזר כספי.

  תגובה
 • 10:30, 28 באפריל 2014

  תודה על המענה המהיר.
  אני כבר מחוייבת. רציתי לשאול איפה תובעים בתביעות קטנות, בבימ"ש? אפשר הסבר קצר למה התכוונת?
  והאם צריך עו"ד?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:01, 28 באפריל 2014

  אין צורך בעורך דין אך ניתן להיעזר בעו"ד לכתיבת כתב התביעה. בביהמ"ש השלום הקרוב למקום מגורייך.בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.