הארכת חוזה שכירות לדייר שגר בדירה בבעלותי - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • joe

  נשלח ע"יjoe 22:22, 28 באפריל 2014

  יש חוזה מפורט עם כל הפרטים. התנאים לא השתנו. הארכנו באמצעות מסמך שמארכים את תוקף החוזה לשנה נוספת שכירות בלתי מוגנת. האם יש פגם משפטי חוזי בהארכת ההסכם עוד שנה באותו אופן? עחומר לציין שההסכם מוארך בשנה כפי ההסכם המקורי המפורט? וכן ללא אופציה זה אומר שבתום השנה ניתן להוציאו ללא זכות להשאר ? או שסה לא נכון? מדוכע כותבים ללא אופציה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:46, 11 במאי 2014

  אין מניעה להאריך חוזה במסמך נוסף או על גבי החוזה הישן . במידה ובחוזה הישן ישנה אופציה ואין רוצים להאריך את האופציה מעבר להארכה הנוספת כדאי לציין זאת בההארכה. גם אם לא כתוב שיש אופציה ,ושני הצדדים מעוניינים להאריך ניתן לקיים את החוזה לשנה נוספת . מומלץ לחתום על חוזה חדש במידה ומשתנים פרטים מסויימים בחוזה. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.