חובה מהחוזה? - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 20:14, 27 במאי 2014

  בצענו הליך ארגוני של ראורגניזציה שמסגרתו השתנו תנאי העסקתם של פרי לנסרים ב'הסכם יועץ' ללא מועד סיום. חלקם התרעמו על ירידה בתנאים של המקום החדש הגבלנו שעות עבודה בשיטת המיטה החמה כדי לצמצם עליות תפעול. חלקם החליטו שזו הרעה ומסרבים לחזור האם יש חובה לדרוש מהם לבצע חפיפה מלאה או שהכנסה למצב זה היא בעצם שעלינו להמשיך לבד מהמקום שהם הפסיקו? אין בהסכםהגדר שעות ואין תנאי סיום ולא חובת ההעברת חפיפה! כמובן שאין פיצויי פיטורין! אם כן האם בעצם לא ניתן לדרוש מהם דבר? הבנתי שחוזה פרי לנסר הוא חוזה כפשוטו של חוזה ובמקרה זה חוה יועצים כך למעשה יש לנתייחס אליו כחוסה בלבד ללא דיני עבודה? כמו כן האם כל צד אנחנו או הם רשאים להודיע על רצון לסיים את ההסכם בצורה פשוטה? או שיש איזה מגבלה עלינו כמעסיקים? כלומר האחריות מול הלקוחת שלנו היא רק שלנו? היועצים שעזבו אינם אחראיים בדבר אלא כלפינו? רב תודות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  13:15, 28 במאי 2014

  אנא פנו לפורום דיני עבודה.

  תגובה
 • 23:25, 28 במאי 2014

  שלום לך עורך דין גילעד. בדיני עבודה נאמר שאין חלים כל דיני עבודה בעניין. וזה שאלה בתחום החוזים בלבד. האם בתנאי החטסה יועצים כבמקרה באמת לא ניתןלעשות דבר ובמסגרת של חוזה כל צד יכול לקום ללכת עם הסדר טכני מניח את הדעת? או שבכל זאת יש כאן דבר שמחייב כללים של דיני עבודה? ממה שהבנתי זה שחוזה כזה אינו כפוף לדיני עבודה ולכן הם פשוט יכןלים להודיע שרצונם לסיים את ההסכם. כלומר זה פועל לרת החברה שבחרה להעסיק אותם ככה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  16:18, 29 במאי 2014

  כפי שאמרתי, שאלה זו צריכה להיות מופנית לפורום דיני עבודה. כל נושא העסקת פרי לנסרים יכול להתברר כהעסקת עובד כמשמעותו בחוקי העבודה. ולכן יש לבדוק כל מקרה לגופו לעניין החוזה ואופי העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.