עו"ד דב קיבלוביץ

21
שנות נסיון

אנגלית, עברית

קויפמן 2 , תל אביב

עו"ד דב קיבלוביץ הינו הינו עורך דין אזרחי מסחרי החל משנת 1991. בעל תואר במנהל עסקים (בהצטיינות). תחומי העיסוק העיקריים שלו הם: ליווי משפטי למלכ"רים ולתאגידים בכלל, פירוקים וכינוסים של תאגידים וליטיגציה אזרחית ומסחרית. בין היתר מייצג גם אגודות ספורט. מכהן גם כבורר במוסד הבוררות של ההסתדרות.

התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

עו"ד דב קיבלוביץ סיים לימודי משפטים וכלכלה באוניברסיטה העברית בשנת 1987. בשנת 1995, הוא סיים תואר במנהל עסקים בהצטיינות במסלול האקדמי של המכללה למנהל, ובין השנים 1992 – 1994 למד לתואר שני בתכנון ערים בטכניון בחיפה. עבד כעורך דין פעייל החל משנת 1991, וכיום הוא עוסק בעיקר בשירות משפטי לתאגידים, ובדגש על מלכ"רים.

תחומי עיסוק עיקריים:

• ליווי משפטי למלכ"רים – השירות של עו"ד קיבלוביץ מתחיל עוד בטרם הקמת התאגיד, וכולל הכוונת היזמים לסוג התאגיד המתאים ובחינת כדאיות שהפעלתו לתאגיד ככזה על פי טעמי היזמים; מלכ"רי או למטרות רווח, עמותה או חל"צ (חברה לתועלת הציבור). לאחר הקמתו, עו"ד קיבלוביץ מלווה אותו בכל פעילותו, כולל ייצוג מול הרגולטורים והרשויות המקומיות והממשלתיות בנושאים שונים, וביניהם הכנות לבדיקות עומק ומינוי מפקח או מבקש חיצוני לעמותה / חל"צ ע"י הרשם. במידת הצורך, ניתן גם ייצוג משפטי בבתי משפט ובערכאות שיפוטיות אחרות. 

• פירוקים וכינוסים של תאגידים – פירוק תאגיד למטרות רווח (חברה בע"מ) נובע בד"כ מחידלות פרעון או הפסקת פעילות. פירוק תאגיד מלכ"רי יכול לנבוע מסיבות שונות: חדלות פירעון וקשיים כלכליים, כולל פירוק מרצון ביזמת התאגיד המלכ"רי עצמו, אין עוד תועלת בפעילותו או שהיא פסקה מסיבות שונות ואינו משמש עוד למטרותיו (הציבוריות).

סיבה אחרת היא פעולה כפויה של רשת העמותות (לגבי עמותה) או ההקדשה (לגבי חל"צ) בפניה לבית המשפט בבקשת פירוק העמותה / חל"צ. זאת, כסנקציה עקב ניהול לא תקין של העמותה / חל"צ. בד"כ, לאחר ביקורות ופעולות פיקוח והתראות שלא נענו. 

לעו"ד קיבלוביץ יש ניסיון בפירוק תאגידים מכל הסוגים. כולל בפירוק של עמותות וחל"צים או מיזוג ביניהם בעת קשיים כלכליים, כמו גם בייצוג עמותות וחל"צים בבקשות פירוק ביזמת הרשם. 

• ייצוג אגודות ומועדוני ספורט – מענה בנושאים הנוגעים למשפט הספורט, כולל בוררויות במוסדות השיפוט של גופי הספורט הגדולים, בסיוע לקבלת הקצבות, בחוזים מיוחדים של ספורטאים כולל יחסי עבודה, דיני ביטוח, ליווי בהליכי משמעת וניהול כללי תקין.

• ליטיגציה אזרחית ומנהלית – מענה לתאגידים ולאנשים פרטיים בססוכים מסחריים או תאגידיים. לגבי עמותה / חל"צ, בכל הקשור להתנגדות להחלטות של הרגולטור או של הרשויות הממלכתיות, כולל רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. הייצוג המשפטי ניתן בבתי דין, בתי משפט בכל הערכאות, בוררויות כפויות ( מוסדות בוררות חובה ) או וולונטריות (בהסכמת הצדדים) כולל בגישורים. 

עו"ד קיבלוביץ מכהן כבורר וחבר הרכב ערעורים ברשות השיפוט של ההסתדרות .

 

 

חדשות המשרד

 • תביעה ייצוגית נגד התעשייה האווירית בשל ניכוי כספים שלא כדין

  13.11.2016


  לפני מספר ימים הגישו עוה"ד דב קיבלוביץ וצבי כהנא בקשה לאישור תביעה ייצוגית מטעם חמישה פורשי התעשייה האווירית כנגדה.

  ע"פ הבקשה, כספים שניכתה התע"א במשך כ -23 שנים החל משנת 1986 ועד 2009 מעובדיה עבור הגדלת החיסכון הפנסיוני מרכיב דמי הבראה ששולמו, לא הועברו לקרן הפנסיה או לקופת גמל (לאחר מכן) אלא - לחשבונותיה שלה, ושימשו לצרכיה השוטפים. זאת, בניגוד לחובות וכללי חוק שונים החלים על תע"א כמעביד וכשלוח ונאמן של העובדים. 

  הסכום הכולל של היקף התביעה מגיע לכדי כ-600 מליון ₪.

   

פורומים של המשרד