צריך הסבר לסעיף לא ברור בחוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • יויו

  נשלח ע"ייויו 11:46, 28 במאי 2014

  מדובר בסעיף מחוזה להתחברות לחבילות אינטרנט בבזק. סעיף 3.3: רשאים להצטרף למסלול לקוחות חדשים בשירות האינטרנט המהיר של בזק שלא הסירו את שירות האינטרנט שלהם במהלך ה-30 יום שקדמו להצטרפות. הגדרת לקוח חדש בבזק (תלוי מי בשרות לקוחות עונה): נציגה מס' 1 - אדם שלא היה מחובר 3 חודשים. נציגה מס' 2 - אדם שלא מחובר 30 יום. אני לא מבין את המשפט הזה, או שפשוט יש סתירה בסעיף זה או שזה איזה ניסוח בשפה המשפטית שאני לא מכיר . מצד אחד, יש לקוח חדש, משמע: - לקוח חדש לגמרי שלא היה מחובר אליהם מעולם. - לקוח חוזר, כלומר אחד שהתנתק מהם וחזר לאחר תקופה. מצד שני, כיצד ניתן -שלא- להסיר שירות אם הלקוח לא היה מעולם מחובר אליהם או שלא היה מחובר עליהם תקופה? או במילים אחרות, לקוח שבעצם מחובר, ולא הסיר (כלומר הפסיק) את שירות האינטרנט שלו, כיצד יכול להחשב כלקוח חדש? המשפט לא ברור ולא הגיוני לי. בשירות לקוחות הבחורה גם לא הבינה את המשפט, הלכה להתייעץ, ואמרה שבעצם מדובר בסעיף שפונה ללקוחות חדשים שלא היו מחוברים מעולם או לא היו מחוברים תקופה וחזרו. היא הסכימה איתי שמשפט זה מקולקל שיש לתקן אותו, אך זה המשמעות והותקף בכל מקרה. 1. האם מישהו מבין ויכול להסביר את הסעיף? 2. האם זה סעיף תקין בחוזה? ואם לא, אז מה המשמעות של סעיף לא תקין בחוזה? האם זה מבטל את החוזה או מבטל רק את הסעיף? 3. ואם הסעיף מבוטל, האם זה אומר שכל אחד יכול לבקש את החבילה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  13:20, 28 במאי 2014

  הפרטים שמסרת בשאלתך חסרים על מנת להבין איזה שירות רצית לבצע.
  בכל מקרה על פי הפשט ניתן להבין כי מי שרוצה להצטרף למסלול היה חייב להיות מחובר לשירותי האינטרנט של בזק ב 30 יום שקדמו להצטרפותו.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.