אי-מסירה של עותק חוזה והפרת חוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ליזה

  נשלח ע"יליזה 07:55, 18 באוגוסט 2014

  שלום, לפני חודשיים נכנסתי לדירת שותפים. חתמתי על חוזה שכירות מול בעלת הדירה שהבטיחה לי עותק חוזה תוך מספר ימים - עד היום אין לי חוזה ביד, ובעלת הדירה מסרבת להיפגש איתי. היא נתנה ייפוי כוח לאביה, למרות שלא ציינה שהוא יטפל בדברים בעת חתימת החוזה. גם הוא אינו מוכן למסור לי עותק חוזה. בנוסף, החוזה נחתם על סכום הכולל שכ"ד+חשבונות. מה ש"שכחה" בעלת הדירה לציין בעת חתימת החוזה, זה שהחשמל אינו מגיע לדירה ישירות, אלא יש לטעון אותו בסכום מוגדר מראש בחברת החשמל. כן-כן, המאה ה-21. כעת מסרב אביה לטעון את החשמל. כמו כן, יש לו אפשרות לנתק את המים בדירה, דבר שהוא עשה כשבועיים לאחר כניסתי לדירה. כעת הוא דורש תשלום נוסף על חשבונות, כי לטענתו השימוש בדירה במים וחשמל "מוגזם" (דוגמא אחת היא חשבון המים: 200-220 ש"ח לחודש לשלוש שותפות). כרגע כל מה שיש לי ביד הוא נייר שניסחתי בעצמי כששילמתי לאב על חודשים יולי-אוגוסט, האומר שפידיון הצ'ק מהווה תשלום מלא וסופי על חודשים אלה על שכירות חדר בדירה. מה עושים במצב הזה? האם החוזה תקף? האם אני חייבת לשלם לו עוד כסף, למרות שבעת חתימת החוזה נאמר לי שאשלם סכום אחר? בנוסף, אני כבר הודעתי לבעלת הדירה על עזיבתי בסוף החודש. האם עליי למצוא שותפה חדשה במקומי, כפי שדורשת בעלת הדירה הנעלמת, ולשקר לה לגבי בעלי הדירה כפי ששיקרו לי, שהם "נחמדים ולא בעייתיים"? תודה רבה מראש, ליזה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  13:09, 19 באוגוסט 2014

  אין מחובתו של המשכיר ליידע אותך על כך שמישהו אחר יטפל בדירה במקומו .
  יש לך את הזכות לקבל עותק מהחוזה.
  ניתוק מחשמל ומים הוא כהפרת חוזה ובמידה ואת חיה ללא חשמל את יכולה להפר חוזה ומגיע לך פיצויים אותם תוכלי לדרוש בביהמ"ש לתביעות קטנות.
  במידה וסוכם בחוזה כי החשמל על חשבון המשכיר כך יהיה, אינך מחוייבת לשלם יותר ממה שסוכם בחוזה.
  לגבי השקר כן או לא,זה עניין מצפוני שלך עם עצמך.
  לדעתי אינך מחוייבת להם עפ"י החוזה אם את לא מקבלת שירותים בסיסיים כמו מים וחשמל באופן סדיר.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.